Mladý tým rezervy má nového trenéra a nechce už zažít loňský podzim.

15. 8. 2019   |   Martin Svoboda / foto: Pavel Werner

Podobně jako A tým, i když ne tak dramaticky, zachraňovala rezerva Viktorie Žižkov svojí účast v Pražská teplárenská přeboru. Pro nadcházející sezonu by už rozhodně takové starosti mít nechtěla.

Mladý tým teprve před dvěma týdny převzal zkušený kouč Luděk Hottek, známý především působením v pražské Slavii, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po červenobílé béčko, kde zastával post asistenta. Šedesátiletý kouč chce nejprve poznat důkladně celý kádr, a podle schopností a výsledků určit ambice pro tuto sezonu. Role asistenta se ujal ještě stále fotbalově aktivní Viktor Pařízek, který v minulém ročníku stihl odehrát za rezervu řadu utkání. 

Soupiska B týmu Viktorie je vesměs doplněna hráči z žižkovského dorostu, kterým budou na zápasy vypomáhat spoluhráči z áčka. Stálou posilou rezervy se stal i Karel Hejný, který v loňské sezoně nastupoval za první tým.

Byl to právě on, který na sebe po zásluze strhl pozornost v úvodním soutěžním zápase na AFK Podolí. Na vítězství Viktorky 5:3 se podílel čtyřmi brankami a tři z nich dokázal vsítil za neuvěřitelných šest minut! Tak rychlý hattrick nepamatuje v dospělém fotbalu nikdo.

V neděli odehraje rezerva první domácí zapas na hřišti ve Štěrboholích, a to proti silné Přední Kopanině. Zajímavý zápas čeká na diváky také proto, že na soupisce soupeře je k vidění mimořádně zajímavé jméno. Je jím Daniel Kolář, několikanásobný reprezentat, držitel čtyř titulů mistra ligy s Viktorií Plzeň. 

Čili, pokud máte v neděli dopoledne v 10.15 čas, přijeďte povzbudit žižkovské mladíky do Štěrbohol!

FORTUNAVýchodočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoSEATAuto Jarov