Na sever pro body i sebevědomí. Viktorku vyzve ve 20. kole Varnsdorf.

2. 6. 2020 | Wear

Vydřené vítězství ve Vítkovicích, prohra v domácím prostředí s Chrudimí. Žižkovský stroj se po corona pauze zatím nezahřál na správnou provozní teplotu. Třetí pokus budou mít svěřenci trenéra Haška dnes ve Varnsdorfu.

Soupeř má po restartu stejnou bilanci jako Viktorka, jednou se radoval z vítězství, jednou odcházeli jeho hráči ze hřiště se svěšenými hlavami. V obou případech však měl za protivníky týmy aspirující na nejvyšší příčky. Nejprve doma nedokázal zužitkovat bezmála poločasovou přesilovku proti Hradci Králové a Východočechům podlehl 1:2. Poté se však zmátořil a stejným poměrem dokázal vyloupit favorizovanou Jihlavu. Obvzlášť pro trenéra Davida Oulehlu, který na Vysočině bydlí, muselo být vítězství v prestižním zápase příjemné. Varnsdorf navíc odskočil na sedm bodů z dosahu sestupových vod a proti Viktorce můžou hráči z pohraničí nastoupit přeci jen klidnější. To družina trenérského dua Hašek & Sochor má před dnešním duelem jasný cíl - nechat zapomenout na nepovedené utkání s Chrudimí a vrátit se do herní pohody. V prvních dvou představeních po pauze to rozhodně nebyla ta samá Viktorka, která v březnu vykročila do jara suverénním vítězstvím nad pražskou Duklou. Pokud jde o statistiky, ty jsou změně k lepšímu nakloněny. Pod současnými trenéry náš tým s Varnsdorfem ještě neprohrál (2016 venku 0:0, 2019 doma 3:0) a neinkasoval jediný gól. Pod podzimní vítězství v 6. kole se gólově podepsali Diviš, Batioja a Bazal a kouč Hašek označil první poločas jako nejlepší, jaký zatím jeho tým předvedl. Plný počet bodů jsme z Kotliny přivezli naposledy před šesti lety.

Dnešní utkání má výkop v 17:00, rozhodovat jej bude sudí Marek a sledovat jej můžete v přímém přenosu zde na klubovém webu.