Napravit domácí zaváhání a potvrdit stoprocentní bilanci na hřištích soupeřů, to je cíl Viktorky v Blansku

26. 9. 2020   |   Wear

Nováček druhé ligy z Blanska bude pátým soupeřem Viktorky v letošním ročníku F:NL. Svěřenci trenéra Haška vyrazili na Jižní Moravu složit reparát za prohru s Hradcem a potvrdit roli favorita.

   FK Blansko se v šestnáctém roce své existence (vznik v r. 2004 sloučením ASK Blansko a TJ ČKD Blansko) probojovalo ve zkrácené covidové sezoně poprvé do druhé nejvyšší soutěže a nevede si v ní vůbec špatně. S pěti body uzavírá první polovinu tabulky a na svém kontě už má např. i cenný skalp jednoho ze spolufavoritů F:NL, pražské Dukly (1:0, Vasiljev). Zatím jedinou porážku nachystala týmu trenéra Machaly Líšeň (1:4). V kádru zaujmou fotbalové fanoušky hlavně jména Haris Harba (Hradec, Jihlava, Zlín) a Jakub Šašinka (Baník, Karviná). Ti žižkovští si pak jistě vzpomínají na mladého obránce Dominika Šustra, který oblékal bíločervený dres v sezoně 2018/19 (3 zápasy ve F:NL). Citelnou ztrátou je pro kouče Moravanů absence slovenského legionáře Štefana Holiše, který se zranil hned v osmé minutě úvodního zápasu sezony. Postup přinesl Blansku podobné starosti, jaké má aktuálně i Viktorka. Z útulného stadionku na Údolní ulici se z licenčních důvodů musel přestěhovat na Sportovní ostrov na Mlýnské. I zde se však může spolehnout na kvalitní podporu svých fanoušků, jímž dominuje skupinka britských nadšenců sdružující se pod názvem The Blansko Klobása. S ohledem na zpřísněná pravidla však bude nedělnímu zápasu přihlížet jen několik stovek šťastlivců, kteří obsadí vybraná místa na hlavní tribuně. Sektory na stání, stejně, jako ten pro vlajkonoše hostů, zůstanou prázdné. 

   Žižkovští přistupují k zápasu s maximální odpovědností a vážností, čemuž odovídá i letos netradiční způsob dopravy. Tým vyrazil k utkání s jednodenním předstihem, přespává v Brně a do Blanska se přesune v ranních hodinách. Svěřenci dua Hašek - Sochor hodlají dát zapomenout na rozčarování ze ztráty bodů s rivalem z Hradce a plným bodovým ziskem se chtějí opět Votrokům dostat do závěsu. Spoléhat budou tradičně na střelecké schopnosti kanonýra Diviše a věřit, že se k němu opět přidají i další spoluhráči. Zvýšený gólový apetit bude mít jistě i ekvádorský bojovník Batioja, který v týdnu prodloužil na Žižkově smlouvu a na svou první letošní trefu zatím čeká. 

   Utkání má výkop v 10:15 a jako hlavní jej bude řídit sudí Jakub Vojkovský. Asistovat mu budou Zdeněk Koval a Karel Mikeska. Delegátem FA je Kryštof Mencl, technickým delegátem Michal Brutar.

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha