Navrátilec Chlumecký: Bylo to hezké. Ale měli jsme vyhrát

11. 8. 2017   |   Redakce

Nedělní zápas pro něj měl zvlášť pikantní příchuť. Martin Chlumecký sice vyrostl ve Viktorii, nicméně na Žižkov se vrátil v barvách Varnsdorfu. Urostlý stoper svým pozorným výkonem přispěl k remíze 0:0, kterou oba týmy vnímaly jako ztrátu.

Jaký to pro vás byl návrat na Žižkov?
Určitě hezký, vzpomínal jsem při tom na dobré časy ve Viktorce, kdy jsme s dorostem pár zápasů na hlavním hřišti odehráli.

S výsledkem 0:0 panovala z vaší strany spokojenost?
Vzhledem k průběhu utkání jsme spíš byli zklamaní, protože v prvním poločase jsme mohli dát jeden dva góly. Určitě by se nám pak hrálo líp a myslím si, že bychom to pak dotáhli do vítězného konce. Na druhou stranu bod z Viktorky je taky dobrý.

V této sezoně jste začal hrát dospělý profesionální fotbal. Je to velký skok?
Musím říct, že docela velký, hlavně po fyzické a rychlostní stránce. Ale pomalu si na to začínám zvykat. Poznal jsem to trochu už v Liberci, kde jsem občas s prvním týmem trénoval.

Jak jste se vůbec do Varnsdorfu dostal?
Už jsem tam byl týden na zkoušce v zimě, pan trenér Frťala mě od té doby trochu znal, občas se šel na mě na zápas podívat i asistent. Teď v létě měli zájem, abych tam šel na hostování z Liberce, a já jsem měl zájem taky.

Na Žižkově nyní dostávají velký prostor mladí hráči. Váš návrat do Viktorie ve hře nebyl?
Žižkov byl ve hře taky, ale nakonec jsme se rozhodli, že Varnsdorf pro mě bude ideální. Trenér o mě stál, znal mě, i když trenér Vavruška mě zná taky. Bylo to pro mě lepší v tom, že z Liberce je to do Varnsdorfu kousek, všechny plusy hrály pro něj.

Sledujete dění ve Viktorii i nadále?
Ano, zajímá mě to a přehled o kádru mám. Žižkov měl vždycky silný tým. Teď si de facto vedou podobně jako my, o to víc mě mrzí, že jsme tam nevyhráli.

Máte přehled o spoluhráčích, s kterými jste na Žižkově vyrůstal?
S pár klukama v kontaktu jsem, ale že bych se s někým vyloženě scházel, to ne. Jsem v Liberci nebo ve Varnsdorfu, takže na to nemám moc čas. Zatím to vypadá, že z celého ročníku jsem se v profesionálním fotbale udržel jen já.

AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha