Nový kouč Sazima: Žádné proslovy nechystám, bojujeme o záchranu a moc času nemáme

30. 10. 2018   |   Martin Svoboda

Má před sebou jasný úkol, začít s Viktorií Žižkov bodovat a zvládnout boj o záchranu. Nový kouč Miloš Sazima začíná z té nejméně výhodné pozice. Tým přebírá po 13. kole na poslední pozici a do klíčového duelu s Třincem mu zbývá pouhých pět dní.

Tři kola do konce podzimní části, poslední místo a před vámi jasný úkol, zavelet k obratu. Jak je vám první den v novém angažmá po těle?

Není to pro mě nová situace, už jsem jednou v podobné byl, když jsem na jaře 2012 přišel zachraňovat Čáslav. Tenkrát na to bylo ještě méně času a zvládlo se to. A já si dokonce myslím, že to poslední místo je nakonec naše výhoda, protože horší už to být nemůže. Teď bychom měli jen stoupat a jméno Viktoria Žižkov si to rozhodně zaslouží.

Dnes se poprvé uvidíte s mančaftem, na kterém leží již delší dobu deka a možná i frustrace z neustálých proher, byť kolikrát smolných. Co jim v úvodní řeči budete chtít hlavně sdělit?

Já žádné velké proslovy nechystám. Půjde spíš o to, aby oni rychle poznali mě a řekli jsme si, o jaké změny mně především půjde.

Uvedete jaké? 

Půjde spíš o detaily, ale v zásadě musíme všechno zjednodušit a zrychlit. Nyní nemůžeme nikdo čekat zázraky, ale při pozorování zápasů Viktorky mně přišly některé její fáze moc komplikované. Musíme být víc přímočařejší.

Vaším asistentem byl jmenován dřívější skvělý útočník Viktorky a dnes úspěšný kouč týmu U19 Marek Trval. Spolu jste v takovém pracovním tandemu poprvé. Jak se na tuhle spolupráci těšíte? 

S Markem jsme se často potkávali a o fotbale se tím pádem hodně bavili. Jeho názory jsou těm mým dost blízké, takže nevidím důvod, proč by naše spolupráce nefungovala.

Vizitka Miloše Sazimy:

Narozen: 20. ledna 1976.

Hráčská kariéra: TJ Dobruška, SK Náchod, FC Patenidis Motorlet Praha, SK Ďáblice, SK Náchod, TJ Sokol Deštné v Orl. h., AFK Chrudim.

Trenérská kariéra: 2004 - 2005 SK Hradec Králové (ml. dorost), 2005 - 2007 FC Hradec Králové (ml. dorost), 2008 - 2009 FC Olympia Hradec Králové, 2010 - 2011 SK Hlavice, 2011 - 2012 FK Bohemians Praha/Střížkov - asistent, 2012 FK Čáslav, 2012 - 2014 FK Bohemians Praha/Střížkov - asistent, hlavní trenér, 2014 - 2017 FC Olympia Hradec Králové, 2017 FC Olympia Praha, 2018 FK Viktoria Žižkov.

Největší úspěch: Postup s Olympií Hradec Králové během dvou sezon z divize do 2. ligy.

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineNovobalHotel Čechie PrahaBesancon & Company