Novým šéftrenérem mládeže je David Vavruška. Od ledna rozjede novou koncepci rozvoje pohybu mládeže v Praze 3.

15. 12. 2020   |   Wear

Sport a přirozená chuť se aktivně hýbat u dětí postupně upadá. V kontextu současné situace se pohyb a zdravý životní styl u nejmladších ukazuje jako správná cesta, která se u vyrůstající generace musí pěstovat. I proto se vedení Viktorky rozhodlo do práce s mládežnickými týmy zapojit Davida Vavrušku, profesionála, který rozumí nejen fotbalu, ale také práci s duševním a sociálním zdravím. Trenér, který přechodně vedl A-tým žižkovského klubu se dnes oficiálně stal šéftrenérem mládeže a společně s klubem se od ledna vrhne do práce na nové koncepci rozvoje pohybu mládeže v Praze 3. Centrem nové sportovní akademie by měl být areál na Vítkově.

     „Viktoria Žižkov je tradiční klub s bohatou a zajímavou historií. Stejně tak, jako bylo pro mě velkou ctí pracovat v tomto klubu jako trenér A-týmu, naplňuje mě stejnou hrdostí využít svých zkušeností a pomoci klubu na poli práce s mládeží. Věřím, že se nám všem bude práce dařit, a že vytvoříme všichni na Viktorce tým lidí, kterému půjde o to, aby se klubu dařilo tak, jak si představují a aby je práce těšila. Přál bych si, aby byla má práce v mládeži Viktorie Žižkov vnímána v první řadě jako služba a pomoc pro trenéry, hráče a rodiče ve sportu, který mají tak rádi,“ popisuje David Vavruška, šéftrenér mládeže FK VIKTORIA ŽIŽKOV.

     „Máme na Viktorce mládeži co vracet, a angažování pana Vavrušky je teprve začátkem pozitivních změn. Těch změn bude určitě více. Chceme učit děti všestrannému pohybu, a to není jen fotbal, chceme ty nejmenší děti učit i další sporty jako judo, gymnastika, atletika a spolupracovat s dalšími oddíly nejen v Praze 3. Ať si vyzkoušejí více sportů, a pak ať se dítě samo rozhodne třeba ve dvanácti letech, který sport chce dělat. Naší snahou je vychovat silné osobnosti a dát dětem základ zodpovědnosti, nejen pro sport ale hlavně do života, protože to si myslím je to nejdůležitější,“ říká k nové spolupráci Milan Richter, předseda představenstva FK VIKTORIA ŽIŽKOV.

     „Práce s mládeží pro mne je, vždy byla a vždy bude priorita číslo jedna. V Praze 3 jsem sám vyrůstal, nyní zde zatím vodím svého čtyřletého syna do Sokola a do budoucna chci, aby se tady podmínky pro sport a hlavně pohyb nejmladších zlepšily. Z mého pohledu se vedení dětí ke zdravému životnímu stylu staví čím dál více na druhou kolej, a to je samozřejmě špatně. S kvalitním vedením a infrastrukturou můžeme jít příkladem i jiným. Já jsem z jednání s městkou částí zatím smutný, protože to u nich nevidím jako prioritu. V tom případě bude právě klub lídrem a budu rád, pokud se do koncepce zapojí co nejvíce trojkových školek, škol a sportovních oddílů,“ uzavírá Martin Louda, majitel klubu FK VIKTORIA ŽIŽKOV.

     Centrem dění by měl být areál na Vítkově. Jak by to mělo vypadat? Koukněte na první vizualizace!

Fotogalerie

Vitkov Vitkov
MŠMTMoltenSmarteoASTONPražský fotbalový svazPrahaSECOTruhlář a spol.EkotermexAli21RMFiPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Východočeská EnergiePlan B InvestmentStar Capital Finance