O další body proti Sokolovu

15. 9. 2017 | fkvz.cz

Žižkovský celek se po reprezentační přestávce a výhře ve Frýdku-Místku znovu představí na domácí půdě. V neděli vyzve Sokolov, kterému se zatím příliš nedaří.

Viktoria si v posledním utkání odvezla ze hřiště Frýdku-Místku tři body. Gólově se v průběhu prvního poločasu prosadili Josef Bazal a Pavel Hašek, kteří tak zároveň určili i konečný výsledek duelu. Ve druhém poločase už totiž žádný gól nepadl.

Po reprezentační přestávce a utkání ve Frýdku-Místku se mužstvo Davida Vavrušky znovu představí na domácí půdě, kde přivítá Baník Sokolov.

Pouze jedna výhra a dvě remízy

Sokolov v minulé sezoně bojoval až do posledního kola o záchranu ve Fortuna národní lize. Nakonec to díky výhře ve Vlašimi zvládl, nicméně start do nové sezony mu nevyšel úplně podle představ. Na úvod totiž přišly dvě porážky a mužstvo, které nově vede Pavel Horváth, se poprvé radovalo ze tří bodů v pátém kole proti Třinci.

V dalších dvou duelech však přišly porážky. Baník nejprve prohrál v Pardubicích 1:2 a naposledy doma podlehl Znojmu 2:3. Sečteno podtrženo, Horváthův tým zatím získal pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Jednu z nich vybojoval proti Opavě, která aktuálně FNL vévodí a patří k jednomu z adeptů na postup.

V bráně Sokolova v předchozím utkání naskočila i čerstvá posila Petr Bolek z Plzně.

Vzájemné zápasy

Na utkání v loňské sezoně má lepší vzpomínky žižkovský celek. Úvodní klání v Praze sice přineslo remízu 2:2, ovšem v tom na západě Čech si lépe vedla Viktoria, která zvítězila vysoko 5:0.