Obranná vozová hradba zůstane pod kopcem, na Větrnou hůrku jedeme útočit

21. 6. 2020   |   Wear

K poslednímu derby této sezóny dnes pocestují fotbalisté Viktorky na druhý břeh Vltavy na Strahov, kde je na stadionu Evžena Rošického čeká v 17:00 souboj s Vyšehradem.

    Hned pro několik aktérů půjde o pikantní souboj. V trenérském tandemu Slavoje kryje záda Jaroslavu Klímovi exViktorián (1993-98, 2007-08) Oldřich Pařízek, zatímco žižkovské gólmany má na starosti Vašek Winter, který stejnou pozici před časem zastával právě v týmu našeho soupeře. A nedávnými Viktoriány se to bude hemžit i na hřišti, nebo na lavičce. Šestice Marek Kodr, Vojtěch Mareš, Martin Otáhal, Petr Rothe, Vojtěch Šandera a Ondřej Švejdík bude mít jistě o motivaci postaráno. Stejně tak na naší straně Luboš Tusjak a Ondra Žežulka, který za Vyšehrad nastupoval ještě v podzimní části sezóny. Tehdy jsme vzájemný souboj zvládli a gólem Jardy Diviše jsme Šemíky v domácím prostředí porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0. Slavoji patří v aktuální tabulce jedenácté místo s dostatečným náskokem na sestupové příčky. Prohra s Chrudimí ve 21. kole se stala osudná dalšímu exViktoriánovi Romanu Veselému, kterého u kormidla nahradili majitel klubu Jaroslav Klíma a již zmiňovaný Oldřich Pařízek. A zatím to nese ovoce. Vyšehrad získal v předchozích třech kolech sedm bodů za dvě výhry (v Třinci a s Hradcem) a jednu remízu (ve Varnsdorfu). Žižkovské duo Zdeněk Hašek a Daniel Sochor dostalo Viktorku už na třetí pozici a i díky dnešnímu soupeři si na čtvrtý Hradec Králové držíme trojbodový odstup. Při dlouhodobé absenci Opluštila přivítali naši trenéři v minulém kole návrat vykartovaného Březiny, ale podobný rébus teď musí řešit na pravé straně, neboť čtvrtou žlutou viděl v Jihlavě pro změnu Řezáč. 

Utkání má výkop v 17:00 a rozhodovat jej bude jako hlavní sudí pan Miroslav Zelinka. Do hlediště stadionu Evžena Rosického se dostanou pouze domácí permanentkáři, ale Viktorka připravuje pro své fanoušky přímý přenos, který můžete sledovat zde na klubovém webu.

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov