Ohlédnutí za oslavami velkého výročí

6. 9. 2018   |   Martin SvobodaFoto: Ema Bartalská

Loading player...

Je poslední červencová neděle krátce před devátou hodinou, Viktoria Žižkov má velký den, slaví úctyhodný věk - 115 let! Zatímco v areálu vrcholí přípravy na důstojné oslavy, od Seifertovy třídy přicházejí první desítky gratulantů. Řada stanovišť za východní tribunou bude co chvíli vítat první rozzářené dětské obličeje. U každého z nich na ně čeká dovednostní soutěž s razítkem a postup dál. Na konci, při nasbírání všech razítek, odměna v podobě věcných cen. Dále mohou po celý den využít skákací hrad, malování na obličej, nebo se vzdělat u stánků s myslivostí, BESIPem, či hasičskou technikou.

Hodina uplynula jako nic a na travnaté ploše se schyluje k hlavnímu zpestření oslav - utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Viktorkou a Dynamem České Budějovice. Zápas přenáší Česká televize, a tak se alespoň část z oslav dostane k širší fotbalové veřejnosti. V areálu zároveň se zápasem probíhá prodej lístků štěstí. To může zkoušet ten, kdo věří, že se vejde mezi třicet vyvolených, kteří si půjdou pro jednu z cen z klubového fanshopu. Mezitím Žižkovská oslavenkyně prohrává o gól soutěžní utkání, když v něm od 9. minuty vedla. Necelých patnáct stovek fanoušků i tak tleská sportovnímu výkonu domácích. Je poledne a teplota nekompromisně atakuje třicítku ve stínu. O osvěžení účastníků se starají vedle tradičního velkého stánku pod východní tribunou ještě jeden další, patřící partnerskému pivovaru Ossegg.

Po poledni přichází čas na doprovodný program na hřišti. Zde si děti i dospělí mohou vyzkoušet fotbalové bubbles, střelbu na branku nebo fotbalovou školičku. Po 14 hodině následuje hudební část oslav. Nejprve na ploše mezi střídačkami vystoupí pěvecké osobnosti, jakými jsou Jiří Zonyga, Petr Poláček, Petr Kutheil nebo Andrea Hauerová. A pak... úžasná ukázka hudební dokonalosti v podobně elektro skladby doplněné houslovým doprovodem Michaela Hejče, který své vystoupení zakončí českou státní hymnou. A poté patří už legendární stadion v Seifertově ulici legendám. Hlavně ve viktoriánských dresech jich vbíhá po schůdkách z kabiny celá řada. A jejich soupeř? Nikdo menší než samotní internacionálové Slavie Praha. Žhavá žižkovská výheň spolu s diváky ukrytými ve stínu tribuny vítá tyto vzácné borce, kteří se neodmyslitelně zapsali do dějin obou pražských klubů.

Konec dobrý, všechno dobré. Stará garda Viktorie Žižkov uzavírá oslavy 115. narozenin vítězstvím nad "stejně starými" hráči Slavie Praha 3:0. O branky se jako za mladých let postarali Michal Petrouš, Luděk Stracený a Michal Pospíšil.

Fotogalerie

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineNovobalHotel Čechie PrahaBesancon & Company