Osmnáctka jede, třetí výhru v řadě si přivezla z Benešova

30. 10. 2017 | Redakce

Po výhrách nad Nymburkem a Svitavami přidala osmnáctka Viktorie Žižkov další stoprocentní zápis, když v dramatickém a pohledném zápase zvítězila 4:2 na hřišti nevyzpytatelného Benešova.

Komentář trenéra Daniela Veselého: „Utkání v Benešově se hrálo již na novém umělém trávníku. Náš tým pro utkání změnil herní rozestavení a přecházel v něm plynule na 3-5-1-1. Ihned na začátku se nám vydařila první akce a po spolupráci Dominika Vohánky s Kubou Šimůnkem zavěsil Martin Mandík. Soupeř pak zvýšil důraz, nicméně i tak jsme mohli opět skórovat Šimůnkem. Soupeř těžil z agresivity a standardních situací. V těchto fázích utkání nás podržel brankář Dan Konečný. Svůj nejlepší zákrok si nechal na zneškodnění pokutového kopu. V závěru poločasu Dan Kříž mohl hlavičkou dosáhnout zvýšení skóre, ale gólman Benešova byl proti.

V druhé půli jsme na začátku zvýšili na 2:0 střelou po zemi Jakubem Kravčíkem. Soupeř odpovídal jen agresivitou v osobních soubojích. Třetí gól přidal zkušeně Michal Kubr střelou podél brankáře. V této fázi utkání jsme hru již kontrolovali. Jenže po chybě v rozehrávce soupeř snížil a následně po dlouhém autu přidal druhý gól. Ze soubojů hráčů se začalo ještě více jiskřit a drama vrcholilo. Pět minut před koncem dal výsledku konečnou podobu Tomáš Plánička individuální akcí a lišáckým zakončením.“

12. kolo ČDD U19 (11. hrané)

SK Benešov – Viktoria Žižkov 2:4 (0:1)

Branky: 63. Makovec, 65. Průcha – 1. Mandík, 48. Kravčík, 59. Kubr, 81. Plánička. Rozhodčí: Radina – Blažek, Juppa. ŽK: Pollák (ŽIŽ). Diváci: 40.

Žižkov: Konečný – Vohánka, Mucha, Kříž, Pollák – Kubr (60. Plánička), Kravčík, Vácha – Mandík, Lásztoveckij (46. Hradil), Šimůnek (71. Bubeník).

V dalším kole hraje Viktoria Žižkov U18 v sobotu 4. listopadu na hřišti Jiskry Ústí nad Orlicí (10:00).

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost