Osmnáctka na třetí Kolín nestačila, teď ji čeká Admira

17. 11. 2017 | Redakce

Bez bodů a ještě se šrámy odešla osmnáctka Viktorie Žižkov z domácího utkání s favorizovaným Kolínem, kterému podlehla 2:4. Po třinácti odehraných kolech je na jedenáctém místě a v příštím kole ji čeká derby na hřišti Admiry, přímého souseda v tabulce.

Komentář trenéra Daniela Veselého: „V utkání jsme narazili na velice houževnatého a důrazného soupeře. Po vyrovnaném úvodu utkání jsme dostali již v 7. minutě nešťastný gól. Naše hra se následně zlepšila, nabrala na přímočarosti a zahrozili jsme nadějnými akcemi Matěje Váchy a Názára Lastoveckého. Změnu stavu to však nepřineslo. Ve 26. minutě jsme naopak obdrželi další branku. V této fázi utkání jsme přeskupili rozestavení týmu a následně snížili na 1:2. V 38. minutě jsme dokonce vyrovnali. Oba naše góly vstřelil Michal Kubr. Celé naše snažení v prvním poločase však pokazila chyba v rozehrávce. Do kabin jsme tak šli za nepříznivého stavu 2:3.

V druhém poločase jsme se snažili utkání otočit, ale šance Nazára Lastoveckého a Michala Kubra gólem neskončily. Naopak soupeř z rohového kopu v 70. minutě utkání definitivně rozhodl. Závěr utkání se nesl v nervózním duchu. Hráči soupeře překypovali nasazením a bojovností, která byla na samé hranici pravidel. Z utkání si naši hráči odnesli mnoho podlitin, zhmožděnin, koňarů a škrábanců. Ale i takový dokáže být fotbal.“

14. kolo ČDD U19

Viktoria Žižkov – FK Kolín 2:4 (2:3)

Branky: 27. a 38. Kubr – 7. a 26. Rosendorf, 40. Novák, 71. Salva. Rozhodčí: Kyncl – Řehák, Jandus. ŽK: nikdo. Diváci: 50.

V dalším kole hraje Viktoria Žižkov U18 v sobotu 18. listopadu na hřišti Admiry Praha (10:00).