Osmnáctka si připsala cenný skalp v derby na hřišti Vyšehradu

9. 10. 2017 | Redakce

Osmnáctka Viktorie Žižkov se vytáhla na favorita a připravila Vyšehradu na jeho hřišti první porážku v sezoně.

Komentář trenéra Daniela Veselého: „Náš tým pro toto utkání posílili někteří hráči širšího kádru devatenáctky Konečný, Pollák, Plucha, Mucha a Ševčík. Naopak nás v týdnu překvapivě opustil klíčový hráč a kapitán Petr Kotlín, který vyslyšel volání A týmu Újezdu nad Lesy hrajícího přebor Prahy mužů.

Začali jsme utkání nebojácně a získali v prvním poločase mírnou územní převahu. Z té jsme vytěžili branku Matějem Váchou střelou z dálky, po níž naše dobrá hra pokračovala. Následně jsme si vytvořili i další nadějné šance. Ujala se až ta v 33. minutě. Střelu Martina Mandíka brankář soupeře vyrazil před dobíhajícího Názára Lasztoveckého a ten v poklidu zavěsil. Závěr prvního poločasu však vyzněl pro soupeře. Obránce Vyšehradu Evteev Lurii začal nakopávat dlouhé míče na hranici našeho pokutového území a zde soupeř vytvářel závary. V této fázi utkání nás podržel Daniel Konečný, který zlikvidoval těžkou střelu do levého rohu branky.

Druhý poločas probíhal za mírné převahy Vyšehradu. Náš tým naopak hrozil z protiútoků. Po naší chybě jsme však inkasovali v 51. minutě. Soupeř pokračoval v tlaku a náš tým si vytvářel šance z protiútoků (Mandík 3x, Vácha 1x). Ke zvýšení soupeřova tlaku pomohl i rozhodčí, který vyloučil Tomáše Pláničku za běžný prohřešek. Náš tým zvýšil obětavost a nasazení a oslabení přečkal. V závěru nás několikrát podržel Daniel Konečný a výsledek 2:1 jsme uhájili. Hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení.“

V dalším kole hraje Viktoria Žižkov U18 v sobotu 14. října na hřišti Polabanu Nymburk (10:15).

6. kolo ČDD U19 (5. hrané)

Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 1:2 (0:2)

Branky: 51. Černý – 7. Vácha, 33. Lásztoveckij. Rozhodčí: Dobrý – Rodová, Zelený. ŽK: Plánička (ŽIŽ). Diváci: 35.

Žižkov: Konečný – Hradil (24. Lukeš), Mucha, Ševčík, Kubr – Plánička, Vácha, Pollák – Mandík, Lásztoveckij (58. Kredba), Plucha (89. Tříska).