Perný týden devatenáctky: dvě derby, dvě remízy a dvě porážky na penalty

16. 10. 2017   |   Redakce

Starší dorost Viktorie Žižkov má za sebou perný týden, v jehož rámci sehrál dvě derby. Se Slavií i Meteorem remizovala a v obou případech padla na pokutové kopy.

10. kolo ČLD U19 (8. hrané)

Viktoria Žižkov – Slavia Praha 2:2 (0:2), 2:4 na penalty

Komentář trenéra Davida Oulehly: „Velmi těžký soupeř, bylo vidět, že je to již mužstvo z kategorie TOP. Slavia byla silná na míči i kombinaci a po našich chybách jsme v poločase prohrávali již 0:2. My jsme však první poločas odehráli slušně a měli jsme také dobré věci do útočné fáze. Občas nám chyběla větší přesnost a ze soupeře jsme měli velký respekt. Do druhé půle jsme chtěli hru ještě zrychlit a být důraznější a pokusit se vstřelit kontaktní branku, což se nám podařilo. Za přístup jsme byli odměněni v závěru vyrovnávací brankou. Škoda, že jsme nezvládli penalty a neudělali i druhý bod. Mužstvo se přesvědčilo, že hrát se dá opravdu s každým, odehráli jsme dobrý zápas.“

Branky: 64. a 87. Macháček – 28. a 40. Čerňanský. Rozhodčí: Dobrý – Kalcovský, Kabourek. ŽK: nikdo. Diváci: 50.

Žižkov: Dlabola – Kaisler, Obermajer, Machač, Hrubý – Olšovský, Macháček – Chytra (78. Šimůnek), Krivosheev, Livora (73. Lanc) – Zeman (89. Kravčík).

9. kolo ČLD U19 (9. hrané)

Meteor Praha – Viktoria Žižkov 1:1 (1:0), 8:7 na penalty

Komentář trenéra Davida Oulehly: „Celý první poločas jsme byli více na míči, ale nedokázali jsme žádnou situaci dotáhnout do konce. Navíc jsme v závěru poločasu inkasovali po rohu domácích. Ve druhé půli jsme vyrovnali, ale branka nebyla uznána, to se nám podařilo až z rohového kopu. Poté jsme měli několik dobrých příležitostí, ale chybí nám produktivita. V penaltách jsme bohužel ztratili i druhý bod. Utkání jsme odehráli slušně, ale nezvládáme klíčové momenty v utkáních.“

Branky: 42. Vetešník – 72. Obermajer. Rozhodčí: Musil – Toman, Hrivík. ŽK: nikdo. Diváci: 50.

Žižkov: Dlabola – Kaisler, Obermajer, Machač, Hrubý – Olšovský, Macháček – Chytra (79. Vohánka), Lanc (67. Kravčík), Livora (90. Kříž) – Zeman.

Příští zápas sehraje Viktoria Žižkov U19 v neděli 22. října na hřišti Viktorie Plzeň (15:30).

Fotogalerie

FORTUNAVýchodočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinanceSEATAuto Jarov