Plné tašky šampaňského. Na Žižkově se hrál skvělý turnaj starších přípravek ke 115. výročí Viktorie

11. 9. 2018   |   Martin SvobodaFoto: Ema Bartalská

Parafráze známé povídky Oty Pavla Plná bedna šampaňského jakoby nejlépe vystihla dění při slavnostním zakončení výborně zorganizovaného turnaje hráčů kategorie U10 na stadionu Viktorie Žižkov minulou sobotu. A šampaňské v podobě dětský rychlých špuntů opravdu teklo proudem. Nejvíce v libereckém týmu, neboť zástupci Slovanu turnaj s plným počtem bodů zcela ovládli.

"Tatí, konečně jsem vyhrál flašku," zvolává šťastný klučina do hloučku rodičů. Rychlé špunty byly podle reakcí při vyhlášení výsledků asi ta nejlepší odměna, jakou si devítiletí hráči z turnaje odnesli. Spolu s diplomy a poháry je dostali z ruky statutárního ředitele Viktorie Žižkov Jířího Rývy, ředitele turnaje Pavla Ondračky a člena rady městské části Praha 3 Mojmíra Mikuláše.

V sobotním dopoledni si daly na stadionu Viktorie Žižkov sraz týmy starších přípravek U10 pečlivě vybíraných organizátory z celé republiky. "Dbali jsme hlavně na to, aby to byly týmy, jejichž trenéři nekoukají tolik na výsledky, ale na atraktivní kombinační hru," říká Pavel Ondračka. Do Prahy se sjely zástupci Slovanu Liberec, Vysočiny Jihlava, MFK Vítkovic, SFC Opavy, Dukly Praha a tuto pětici doplnil domácí výběr Viktorie Žižkov.

Turnaj slavnostně zahájila členka rady městské části Praha 3 Irena Ropková, která nad ním převzala záštitu. Hrálo se systémem každý s každým 1x20 minut s pěti hráči v poli a brankářem. Turnaj se celý pořádal na hlavním stadionu, což byl pro malé kluky velký zážitek. "Oni tohle vůbec neznají. Na hlavní hřiště nemají šanci mistrovské utkání hrát," ví turnajový ředitel a dodává: "Možná se někteří dostanou na vysněnou hrací plochu při nástupu, ale to je tak všechno."

V polovině bojů byly v rámci hodinové pauzy k vidění tzv. challenge disciplíny. V první se trefovaly budoucí fotbalové naděje do břevínek, ve druhé, týmové, se prověřovala dovednost ve střelbě z voleje na bránu. Horní tyčku nejlépe dokázal orazítkovat Tomáš Doleží z Opavy, hned za ním se umístil liberecký brankář (!) Ondra Šnýdl a třetí na bedně skončil Filip Joska z Viktorie Žižkov.

A jak celé klání dopadlo? Prvenství si spolu s pohárem odvezli do Liberce mladí hráči Slovanu, kteří ani jednou neprohráli, následováni byli vítkovickými fotbalisty a na třetím místě skončila starší přípravka z Opavy. Domácí Viktoria Žižkov pod vedením trenéra Marka Papírníka a asistentů Tomáše Fojtka, Martina Mrukwii a Jany Andělové obsadila čtvrtou příčku, pátá byla Vysočina Jihlava a za ní kluci z Dukly Praha.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Čížek z Vítkovic, brankářem již zmiňovaný Ondra Šnýdl z Liberce a cenu za nejlepšího střelce získal až po penaltovém rozuzlení s osmi zásahy Libor Petr taktéž z města pod Ještědem.

 

Fotogalerie

UhlsportRadio SpinRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital FinancePencoGemerkaSEAT