Po olympiádě rovnou na Olympii! Startuje jarní část FNL.

1. 3. 2018   |   Martin Svoboda

Dlouhý půst končí, o víkendu startuje jarní část Fortuna národní ligy! Viktorka začíná jaro na domácím hřišti v Seifertově ulici soubojem s Olympií.

Viktoria v zimní přípravě odehrála deset zápasů, čtyřikrát vyhrála, třikrát remizovala a třikrát prohrála se skórem 16:20. Během dvouměsíční přípravy se střetla se třemi prvoligovými, dvěma druholigovými, čtyřmi třetiligovými kluby a jedním divizním celkem. Nejlepším střelcem mužstva byl se čtyřmi zásahy Kuchta.

Do zimní přípravy přibylo celkem deset nových hráčů. Trenér Pilný, působící u týmu od listopadu loňského roku, přivítal v kabině tyto nové tváře: Batioja, Čmelík, Dressler, Frimmel, Košťál, Kuchta, Moravec, Soukup, Štípek, Trávníček a Urbanec.

Žižkovské děsí domácí debakl s Opavou

Viktoria je po podzimní části až na třináctém místě s šestnácti body a od sestupového pásma jí dělí jen čtyři. Jako jediná v celém pelotonu druhé ligy prohrála poslední čtyři zápasy v řadě, kromě domácí prohry s Táborskem 0:2 všechny ostatní o branku.

V produktivitě nebyli Viktoriáni špatní, dokázali vstřelit 22 gólů, což je řadí na šestou příčku. Zato v defenzivě to skřípalo až běda. Třetí nejhorší obrana inkasovala 26 zásahů. Na tomto výsledku se podepsaly debakly 1:4 v Hradci Králové a ostudná porážka před televizními kamerami 0:5 doma od Opavy.

Izraelský kouč Olympie byl v přípravě úspěšný jen s týmy z ČFL

Olympia Praha se nachází na devátém místě, před Viktorkou má náskok sedmi bodů. Nově vzniklý pražský tým má s žižkovskými stejnou bilanci z posledních pěti utkání. Před posledním podzimním zápasem totiž utrpěl také čtyři porážky v řadě.

Svěřenci izraelského kouče Ivanira absolvovali v zimní přestávce devět přípravných utkání, v nichž vybojovali jen tři vítězství vesměs s týmy z ČFL, desáté s Vltavínem nebylo dohráno. Tři zápasy odehrál v rámci zimní Tipsport ligy. Ve všech utrpěl porážku.

Z podzimního vzájemného zápasu si Viktoria odvezla ze Strahova (domácí hřiště Olympie – pozn. red.) bod po remíze 2:2, kdy dvakrát dotahovala gólové manko. Úspěšní byli Musa a Bazal.

Delegace

Utkání se odehraje v neděli 4. března od 10:15 hodin na stadionu v Seifertově ulici.

Statistické porovnání


FK Viktoria Žižkov
H2H
FK Olympia
13. (16) Pořadí v tabulce (body) 9. (23)
22:26 Skóre 21:24
4 – 4 – 8 Celková bilance 6 – 5 – 5
2 – 2 – 4 Bilance doma / venku 4 – 1 – 3
 V   P   P   P   P  Posl. 5 zápasů  P   P   P   P   V 
4 – Miroslav Podrazký Nejlepší střelec 5 – Giorgos Katidis
AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha