Pod bájnou horu Blaník jede Viktorka potvrdit výhru nad Zbrojovkou

31. 10. 2019   |   Pavel WernerFoto: Luboš Kroupa

V Blaníku je před blížící se zimou nezvykle živo. Na vyjetí to ještě není, ale rytíři už si preventivně nařizují budíky. Tým kouče Šmejkala se propadl až na předposlední sestupovou pozici s osmi body na kontě. A že to není v závěru podzimu žádná komfortní situace, to ví Viktorka z loňské vlastní zkušenosti velmi dobře. Ve Vlašimi začala sezónu trenérská dvojice Michal Mašek, Václav Hradecký, ale na konfrontaci s nedávným Žižkovákem nedojde. Po špatném startu a sérii proher došlo k rošádě a od září se za kormidlo postavil Daniel Šmejkal. Přišly také posily – Januška, Jandera (oba Příbram), z juniorky Sparty Sváta a z dalekého Beninu Sogbo. Lodivod se dvěma stovkami ligových startů a bývalý brilantní technik začal dobře, výhrou nad Vítkovicemi a bodem z Chrudimi dostal Vlašim z nejhoršího. Pak se však restart zasekl, přišla šnůra čtyř porážek a tým se vrátil do nejspodnějších pater. To družina kouče Haška prožívá, naštěstí, naprosto rozdílné časy a k zápasu pocestuje povzbuzena důležitou výhrou nad ambiciózním Brnem. Navíc, Zdeněk Hašek nepojede do neznámého prostředí, ve Vlašimi rozjížděl svoji „dospělou“ kariéru a v letech 2007 a 2008 si vedl víc než úspěšně. A není sám, kdo zázemí a trávník středočeského klubu zná. Dres našeho soupeře v minulosti oblékali i někteří naši hráči – Březina, Cabadaj, Tusjak, nebo Švenger. A pár exviktoriánů najdeme i na soupisce Vlašimi. Už několikátou sezónu hájí domácí svatyni gólman Josef Řehák a o góly by se měl starat Jan Jelínek. Bohužel jen měl, protože „Jelena“ trápí dlouhodobě zranění a nedělní zápas bude sledovat jen z tribuny. A že jeho branky chybí, to je jasné už z prvního pohledu na statistiky – Vlašim má nejhorší ofenzívu v celé soutěži, její hráči rozvlnili síť za zády gólmana soupeře pouze desetkrát.

Vzájemná balance je v posledních sezónách vyrovnaná, loni I předloni si každý tým připsal porážku i vítězství. Naposledy brala Viktorka tři body ve Vlašimi v květnu 2018, kdy výhru 2:1 trefil dvěma góly Petar Musa.

A jak vidí zápas trenér Zdeněk Hašek? “Do Vlašimi se moc těším. Zažili jsme tam společně krásné časy, chodilo hodně diváků. Ale v neděli přijedu jako soupeř a chceme se poprat o vítězství. Ovšem s pokorou a s vědomím si kvalit domácích. S dlouhodobého hlediska Vlašim rozhodně nepatří na pozice, kde se teď nachází. Jejich situace jim velí rvát se o každý bod. Takže ano, jedeme bojovně naladěni, ale mám varovně zdvižený prst.”

Delegace:

Zápas má výkop  v neděli, 3.11.2019 ve 14:00. Rozhodovat jej bude trojice rozhodčích Jan Cihlář, Jiří Kříž a Matěj Vlček, delegáty jsou Jiří Trčka a Miroslav Svoboda. ¨

FC Sellier & Bellot Vlašim

H2H
SEZONA 2019/2020

FK Viktoria Žižkov

15. (8) Pořadí v tabulce (body) 7. (20)
10:22 Skóre 21:17
2 - 2 - 9 Celková bilance 6 - 2 - 5
1 - 1 - 4 Bilance doma / venku 1 - 1 - 4
 P   P   P   P   R  Bilance zápasů      V   P   V   R   P 
2 - Václav Svoboda   
2 - Lucas Dias   
2 - Jiří Januška

Nejlepší střelec

4 - David Březina

FORTUNASECOAli21Praha 3PencoGemerka