Před reprepauzou hostíme exligovou Příbram

25. 8. 2017 | fkvz.cz

V posledním utkáním před reprezentační přestávkou se střetneme s loni ještě prvoligovou Příbramí.

Náročný „anglický týden“ zahájila Viktoria vysokou výhrou nad Vítkovicemi 5:0, ve středu však padla na hřišti jednoho aspirantů na postup Hradce Králové 1:4. „Jestliže dokážeme oslavit vysokou výhru 5:0, musíme s pokorou přijmout i porážku 1:4. Hradec byl lepší,“ uvedl bezprostředně po středečním utkání trenér David Vavruška.

Třetí zápas během jednoho týdne Viktoria sehraje v domácím prostředí, a sice proti Příbrami. Poté je naplánovaná reprezentační přestávka a další utkání bude na programu za čtrnáct dní, konkrétně v sobotu 9. září ve Frýdku-Místku.

Druhý sestup

Příbram patřila mezi tradiční účastníky nejvyšší soutěže a v minulé sezoně z ní sestoupila teprve podruhé. O brzký návrat mezi elitu se snaží s novým trenérem Josefem Csaplárem a také výrazně pozměněným kádrem.

Na soupisce středočeského celku nalezneme jména jako Boháč, Zápotočný, Skácel, Kukec, Tarczal či Grajciar. Na soupisce je také Kodr, který v nedávné době oblékal dres Viktorie.

V úvodních kolech však v Příbrami poznali, jak vyrovnaná a zároveň i nevyzpytatelná je Fortuna národní liga. Remíza se Znojmem a porážky s Třincem a Vlašimí rozhodně nedodaly mužstvu klid na práci.

V posledních dvou duelech však přišlo výsledkové i herní zlepšení. Nejprve Příbram porazila venku Táborsko 2:0 a ve středu zvrátila nepříznivý vývoj duelu s Varnsdorfem a po třech gólech vyhrála 3:1.

Tým Josefa Csaplára je tak zatím sedmý, se ztrátou čtyř bodů na vedoucí duo Opava – České Budějovice a náskokem jednoho bodu před devátou Viktorkou.

Vzájemné zápasy

Viktoria se s Příbramí utkala několikrát v rámci přípravných duelů, soutěžní vzájemné duely se však datují ještě do doby, kdy obě mužstva hrála nejvyšší soutěž. V přípravě jsme s Příbramí prohráli v únoru letošního roku 1:3 a před měsícem 0:1. Jediný gól tehdy vstřelil Mitrovič.