Přinese pohárová euforie v neděli výhru i ve F:NL? Na Žižkov se chystá silná Jihlava

27. 9. 2019   |   Martin Svoboda

Oba týmy mají za sebou náročné středeční duely v národním poháru, ze kterých se podařilo postoupit jen Viktorce. Jihlavští museli přenechat místo v osmifinále Spartě, která dosáhla postupu ne zrovna přesvědčivě. Vysočina ve druhé lize ale udává tempo a je na dobré cestě za kýženými postupovými pozicemi. Je před ní ale ještě dlouhá cesta.

Viktorka, pokud chce patřit mezi celky v popředí tabulky, musí po dvou prohrách zabrat. Jihlava navíc dvakrát za sebou venku prohrála, takže se viktoriánům nabízí zopakovat úspěch jejích předešlých hostitelů - Hradce Králové (4:2) a Varnsdorfu (2:1). 

Podle jihlavského trenéra Kučery patří Viktorka do první poloviny tabulky

To by naopak zase rád změnil jihlavský trenér Radim Kučera. Byť má před Viktorkou evidentní respekt. „Čeká nás nepříjemný a herně kvalitní soupeř, který se v dosavadním průběhu podzimu prezentuje dobrým fotbalem a nepochybně patří do horní poloviny tabulky. Navíc bude povzbuzen pohárovým překvapením z Karviné. Do Prahy pojedeme s cílem napravit dva poslední venkovní duely, z nichž jsme vyšli bodově naprázdno,“ řekl před zápasem kouč Vysočiny.

Úspěch v MOL Cupu hráčům Viktorky prospěl. Pookřáli a nabrali další sebevědomí

Domácí po úspěchu v Mol Cupu strávili návrat z Karviné ve vlaku, avšak ve velmi dobrém rozmaru. Ten se promítl i do lehkosti a dobré nálady v následujícím tréninku. Hráči by chtěli nyní přetavit postupovou euforii také ve výhru v domácím zápase s Jihlavou. "Postup do osmifinále poháru nám vyloženě pomohl. Za prvé, jak už jsem říkal, úmorné cestování se po takovém úspěchu jinak snáší, a euforie je znát dál v kabině, na tréninku. Kluci výrazně pookřáli, každé takové vítězství nad papírově silnějším týmem, nota nebe ligovým, jim pomůže, dodá sebedůvěru," pochvaluje si současnou atmosféru trenér Viktorie Zdeněk Hašek.

Jihlava honí Pardubice, Žižkov zase třetí příčku

FC Vysočina Jihlava přijede na stadion v Seifertově ulici jako mírný favorit a tým, který je se čtyřbodovou ztrátou zatím v závěsu za překvapením podzimu - Padubicemi, které kosí jednoho soupeře za druhým. Viktorka v rámci desátého kola zase soupeří na dálku s dalšími třemi týmy, které mají stejně jako Žižkov 13 bodů. Brněnským duem Zbrojovkou a Líšní, a Třincem. V případě vítezství se mohou svěřenci trenéra Haška nejen dotáhnou na dostřel barážovým pozicím, ale hlavně položit základ k trvalému zabydlení v první polovině tabulky.

Delegace:

Termín zápasu: sobota 29. 9. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Radek Doubravský, asistenti: Miloš Vitner a Jiří Pečenka, delegáti: Jan Šotek a Jaroslav Kubíček.

FK Viktoria Žižkov

H2H
SEZONA 2019/2020

FC Vysočina Jihlava

6. (13) Pořadí v tabulce (body) 2. (19)
17:14 Skóre 18:12
4 - 1 - 4 Celková bilance 6 - 1 - 2
3 - 0 - 1 Bilance doma / venku 1 - 1 - 2
 P   P   R  V   V  Bilance zápasů      V   V   P   V   P 
3 - David Březina
3 - Augusto Batioja
   Nejlepší střelec 9 - Stanislav Klobása
UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov