Pro další body cestuje Viktorka už v pátek do Vítkovic

6. 3. 2018   |   Martin Svoboda

Už v pátek se pokusí svěřenci trenéra Pilného přidat další jarní bodový zisk na půdě MFK Vítkovice. Tým z Ostravy, který trčí v tabulce nad sestupovou propastí, potřebuje také body jako sůl, proto se na Městském stadionu ve Vítkovicích čeká zajímavá bitva.

Viktorka pojede do Ostravy s výhodou odehraného úvodního zápasu jarní části FNL, který dokázala s Olympií Praha zvládnout hubeným vítězstvím 1:0. Její soupeř má za sebou jen přátelská utkání ze zimní přípravy, odložené první soutěžní klání ve Znojmě nahradil další generálkou s divizním Novým Jičínem, který porazil 4:1.

V ostatních devíti přípravných zápasech si MFK Vítkovice poradil čtyřikrát vesměs s účastníky MSFL, jednou remizoval a prohry se dočkal až s "těžkými vahami" Ružomberokem, Slováckem, Opavou a rezervou Žiliny. Gólovou bilanci završil s celkovým skóre 23:21.

Postavení v tabulce FNL si oba týmy před zahájením jarní části soutěže rozhodně nemohly závidět. Přezimovaly v těsném sousedství - Viktorka na 13. a MFK Vítkovice na 14. místě, kdy je od sebe dělily tři body. Zmiňovanou výhrou nad Olympií poskočili Pražané na klidnější 11. místo s devatenácti body, Vítkovice díky odloženému zápasu zůstali na 14. místě se třinácti body. Umístění Viktorky ale zkresluje fakt, kdy soupeři pod ní mají také zápas k dobru.

Při pohledu na vzájemná utkání obou pátečních soupeřů hluboko do historie má celek ze Žižkova výrazně navrch. Za posledních 14 let se týmy potkaly celkem jedenáctkrát a Viktorka jen jednou prohrála a jednou remizovala  při drtivém skóre 29:7!

Vzhledem k této bilanci se nedá říct, že by byl pražský klub pro vítkovické fotbalisty zrovna tím nejoblíbenějším. Těšit je může snad jen to, že jediná jejich výhra nad Pražany je pouze rok stará - téměř na den přesně se vloni Viktoriáni prezentovali na stadionu ve Vítkovicích mdlým výkonem a odvezli si porážku 0:1.

V posledním vzájemném duelu ve 4. kole FNL utrpěly Vítkovice na Žižkově debakl 5:0. Ze vstřeleného gólu se na podzim radovala pětice střelců - Hašek, Bazal (na snímku), Kodeš, Jelínek a Hurka.

Oficiality

Datum a čas: pátek 9. 3. 2018, 17:00
Stadion: Městský stadion v Ostravě - Vítkovicích
Rozhodčí: Hlavní rozhodčí Tomáš Klíma, asistenti Stanislav Pochylý a Marek Podaný.

                                                                                              

AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha