Radnice se ke klubu nechová jako k partnerovi, mrzí Martina Loudu

29. 5. 2020   |   Wear

Zásadní termín pro klub i všechny žižkovské fanoušky je 8. červen 2020. Do tohoto data musí licenční manager svazu obdržet stanovisko Městské části, coby majitele stadionu, zda je schopna garantovat dodržení harmonogramu nutných investic tak, aby stadion na Seifertově ulici obdržel licenci pro následující sezóny. O aktuálním stavu jsme si povídali s majitelem klubu Martinem Loudou.

Pane Loudo, v rozhovoru před čtrnácti dny jste si posteskl, že čas neúprosně běží, ale ne všichni jako by si byli vědomi vážnosti situace. Jaký je stav dnes?

Musím, bohužel, konstatovat, že nadále převládá zklamání. Hlavně z přístupu radnice, která s námi prakticky nespolupracuje a nekomunikuje.

Co se za poslední dobu událo?

S předsedou představenstva panem Richterem jsme měli možnost odprezentovat své postoje a záměry na dvou schůzkách poradní skupiny pro stadionu. Bohužel, dodnes z nich nemáme k dispozici žádné stanovisko, ani výstup.

Jaké z toho máte pocity?

Přijde mi, že radnice sama neví, jakým směrem se chce ubírat. Máme pouhých deset dnů do termínu, kdy se bude rozhodovat o udělení licence a my vlastně nevíme, zda s Viktorkou Městská část na Žižkově nadále počítá.

Proč se tyto věci řeší až pár dní a týdnů před termínem?

To, bohužel, svědčí o tom, jak majitel stadionu k celému problému v minulosti přistupoval. Že stadion nesplňuje požadavky ke splnění licence není žádná novinka, nebo překvapení. Naopak, všichni, včetně MČ P3, to vědí už několik let.

V některých vyjádřeních místních politiků v médiích ale zaznělo, že MČ P3 investovala do stadionu v uplynulých letech bezmála 23 milionů.

A to mě právě hrozně štve. Jde totiž jednoznačně o zavádějící informace. Že se vždy hasily jen nejpalčivější problémy, nebo se prováděly nezbytné opravy a revize, aby se na stadionu vůbec svítilo, nebo tekla teplá voda, to prostě nelze vydávat za potřebné a hlavně dostatečné investice do stadionu.

V seznamu investic je ale zmíněna také přestavba montované tribuny, stavba nouzového východu, nebo nákup kontejnerů na provoz občerstvení.

A to je přesně ono. Všechny tyto věci se musely realizovat jen proto, že Městská část prodala pozemky, na které původně vyhovující tribuna přesahovala a stály na nich jak původní nouzový východ, tak i budova restaurace a občerstvení. To je pouze záplatování vlastních předchozích chyb, ne potřebné investice.

Když je v průběhu sezóny potřeba nějaký důležitý problém na stadionu řešit, tak to funguje jak?

To si můžeme ukázat třeba na nefungující rehabilitaci, která je pro přípravu mužstva bezpodmínečně nutná. Když jsme požádali vlastníka o zajištění nápravy, dostalo se nám odpovědi, že si to máme zainvestovat sami.

Je z vás cítit velké rozladění …

Jsem spíš zklamaný. Podívejte, jsme v situaci, kdy bychom měli co nejvíce spolupracovat a snažit se společně ten problém vyřešit. A radnice např. iniciuje jednání s licenčním managerem a zástupce klubu na něj ani nepozve.

Má Viktorka, resp. Vy, možnost teď cokoli dělat, nebo věci pomoci?

Popravdě, už nevím, co dělat víc. Opakovaně jsme vyzývali radnici k jednání, opakovaně předkládáme návrhy. Bez odezvy.

Takže deset dnů před termínem, který má rozhodnout o udělení či neudělení licence, neví majitel klubu, jak radnice smýšlí a zda s Viktorkou na Žižkově dál počítá?

Bohužel, je to tak. Podívejte, Viktorka má s MČ P3 uzavřenou platnou nájemní smlouvu na pronájem stadionu do 30. června 2021, tj. do konce příští sezóny. Podle ní je pronajímatel povinen udržovat předmět nájmu, tedy fotbalový stadion, ve stavu způsobilém pro ujednaný účel nájmu, tudíž k soutěžním utkáním F:NL. Je, bohužel, naprosto zjevné, že MČ P3, jakožto vlastník fotbalového stadionu a pronajímatel, podle uvedené nájemní smlouvy fotbalový stadion v odpovídajícím stavu neudržuje. Všichni si musíme uvědomit, že teď nejde jen o stadion, ale o budoucnost profesionálního fotbalu na Žižkově.

Abychom končili trochu veseleji, předpokládám, že z výsledků na hřišti máte radost.

To jednoznačně. Výsledky týmu jsou pro nás všechny velkou vzpruhou. A nezapomínáme ani na fanoušky. Na sobotní utkání proti Chrudimi umožníme vstup na stadion všem věrným permanentkářům a zápas chceme zprostředkovat i dalším našim fanouškům. V parku pod stadionem na Náměstí Radost pro ně nachystáme projekci, kde budou moci společně utkání sledovat. A otevřeme jim i terasu na střeše Domu Radost, odkud budou mít krásný výhled na hrací plochu.

Pane Loudo, děkuji vám za rozhovor a věřím, že ten příští už povedeme v mnohem příjemnější situaci a náladě.

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov