Sedmnáctka vyhrála v Kladně a sezonu uzavřela na čtvrtém místě

19. 6. 2017   |   Redakce

Byť v normální hrací době prohrála sedmnáctka Viktorie Žižkov na jaře pouze dvakrát, na lepší než čtvrté místo to nakonec nestačilo. A nic na tom nezměnil ani povedený výkon a výhra 2:0 na hřišti Kladna v posledním kole.

Mladí viktoriáni už před závěrečným zápasem věděli, že ročník 2016/17 uzavřou na nepopulární čtvrté příčce. Na jejich motivaci se to však nijak neprojevilo, v Kladně od začátku dominovali a už v prvním poločase si vypracovali dvougólový náskok, přičemž obě trefy nesly podpis záložníka Dominika Vohánky.

První brance předcházela povedená kombinační akce v podání Lukáše Pillmanna s Jakubem Šimůnkem, druhá přišla po rohovém kopu.

„Poslední zápas sezony kluci odehráli přesně tak, jak jsme si přáli. Díky širokému hřišti a přesné rozehrávce už od brankáře jsme přecházeli do kombinace, která se dařila a většinou jsme se dostávali až před branku soupeře, kde jsme dokázali být nebezpeční,“ uvedl žižkovský trenér Petr Kotlín starší.

I po přestávce hosté v kultivovaném fotbale pokračovali a byli několikrát blízko dalšímu gólu, jenže trpěli nepřesnou koncovkou.

„Všichni odehráli zápas s velkou chutí a i po jeho skončení potvrdili, jak výborná parta se v tomto ročníku sešla. Je pouze škoda, že jsme nepřidali další branky,“ dodal Kotlín starší.

Malou, ale cenou útěchou pro tým ročníku 2000 tak zůstává aspoň fakt, že byl s 27 obdrženými brankami nejlépe bránícím celkem v soutěži.

14. kolo (26. hrané) ČLD U17 skupina B

SK Kladno – Viktoria Žižkov 0:2 (0:2)

Branky: 5. a 35. Vohánka. Rozhodčí: Řeháček – Kindermann, Mareš. ŽK: nikdo. Diváků: 50.

Žižkov: Konečný – Kaisler, Pařízek (41. Sommer), Machač, L. Pillmann (41. Hradil) – Vohánka (56. Špaňhel), Bubeník (41. Studený), Livora – Šimůnek, Lanc (41. Chytra), Tesař (41. Bohdan).

AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha