Šestnáctka v Sokolově vedla, ale nakonec si veze jen bod

14. 10. 2016 | Redakce

Druhý bodový zisk za sebou si připsala žižkovská šestnáctka. Byť v Sokolově vedla, nakonec si odvezla domů jen bod, protože po remíze 1:1 prohrála na penalty. Po osmi odehraných kolech je na devátém místě.

V 9. kole vycestovala šestnáctka Viktorie Žižkov na hřiště pátého Sokolova s cílem navázat na obětavý výkon s Motorletem a nevrátit se domů s prázdnou. Oba týmy hrály od začátku zodpovědně, a tak se hra odbývala převážně mezi šestnáctkami. Střelecky byli aktivnější domácí, všechny jejich pokusy však skončily mimo branku. Hosté se taky nedokázali prosadit před brankou soupeře, proto první poločas skončil bez branek.

Zkraje druhého poločasu se stejně jako s Motorletem snažil překvapit Jan Šedina, gólman domácích však byl pozorný. Viktoriáni postupně zvyšovali obrátky a po jedné z pohledných kombinací v 60. minutě otevřel skóre Tadeáš Zeman. Gól hosty nabudil a chtěli přidat další, avšak zapomněli na zadní vrátka a o čtyři minuty domácí srovnali. V závěru se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu. Nepovedlo se, a tak přišly na řadu penalty.

V těch byli šťastnější hráči Baníku.

9. kolo ČLD U16 skupina B

Baník Sokolov – Viktoria Žižkov 1:1 (0:0), 4:3 na penalty

Branky: 64. Byrtus – 60. Zeman. Rozhodčí: Štěrba – Vomastek, Godža. ŽK: nikdo. Diváci: 30.

Žižkov: Beránek – Tříska (76. Popovič), Herian (47. Novichikhin), Krčil, Husenica (56. Balej) – Šmíd (56. Chroust), Blažek (76. Študent), Zeman, Uhmann, Boček (41. Novák) – Šedina (56. Janda).