Skvělý úspěch U15 ve Francii

5. 4. 2018 | Redakce

Naše U15 se o Velikonocích zúčastnila mezinárodního turnaje Tournoi International U15 Marcel Buns, který se konal ve francouzském městečku Dechy na severu Francie nedaleko Lens. Turnaje se zúčastnilo 12 mužstev z Francie, Německa, Turecka, Polska a České Republiky.

Trenér Viktor Pařízek: ,,Ve skupině jsme zvládli obě utkání, nejdříve jsme s Mezinárodním týmem zvítězili 6:0 a následně jsme porazili francouzský celek SC Douai v poměru 1:0. Vítězství ve skupině nám přiřadilo pro čtvrtfinále velmi těžkého soupeře, turecký Altinordu Beledieyspor Kubulu. Turci hráli velmi agresivní fotbal, někdy až za hranicemi pravidel, na což jsme, bohužel, doplatili ztrátou Petra Tulacha, který nám chyběl až do konce turnaje. Kluci zápas v dramatickém závěru vyhráli 2:1 a zaslouženě postoupili do semifinále. V semifinále na nás čekal polský tým Polonia Bytom, který se prezentoval zcela odlišným stylem hry, snažil se hrát fotbal založený na kombinaci. V zápase jsme se brzy dostali do vedení, ale naší hrubou chybou soupeř vyrovnal. Další naše šance jsme nedokázali proměnit a zápas dospěl do penaltového rozstřelu. Naši střelci všechny pokutové kopy proměnili a postoupili jsme tak do vytouženého finále. Ve finále, které se hrálo 2x40 minut, na nás čekal tradiční soupeř - FK Motorlet Praha. České finále bylo v prvním poločase velmi vyrovnané, ve druhém jsme měli převahu, ale bohužel jsme nevyužili několik brankových příležitostí, proto zápas opět dospěl až do penaltového dramatu. Naši hráči znovu zachovali pevné nervy a nakonec slavili vítězství v celém turnaji. Jejich radost byla obrovská a především zasloužená. Celé mužstvo zaslouží obrovskou poklonu za předvedenou hru, bojovnost, týmovou soudržnost a hlavně za profesionální chování na hřišti i mimo něj. Byla to skvělá reprezentace nejen našeho klubu, ale i celé České Republiky."