Skvělý vstup do sezony, devatenáctka vyhrála v derby na hřišti Vyšehradu

22. 8. 2017   |   Redakce

Zatímco v minulé sezoně starší dorost Viktorie Žižkov venkovní zápasy příliš nezvládal, v úvodu nového ročníku naznačil v tomto směru výrazné zlepšení. Tým trenéra Davida Oulehly získal tři cenné body za vítězství na hřišti nebezpečného Vyšehradu.

Na travnatém hřišti v Krči určil ráz celého zápasu první poločas, který hosté vyhráli 2:0.

„Začátek utkání byl od nás velmi nervózní, bylo vidět, že se jedná o první ostrý zápas. Podařilo se nám vstřelit první branku a to nám pomohlo. Poté jsme měli několik situací, které jsme mohli vyřešit lépe. Postupně jsme se dostávali do tempa a od třicáté minuty jsme měli utkání ve své režii. Mohli jsme zápas rozhodnout, ale vytěžili jsme pouze druhou branku,“ líčil průběh derby trenér vítězů David Oulehla.

Po přestávce se obraz hry trochu změnil, aktivita postupně přešla na kopačky domácích, což vyústilo ve snížení na 1:2. Vyrovnání však už viktoriáni nepřipustili.

„Do druhé půle jsme vstoupili dobře, ale postupně jsme se zatáhli více do bloku, což vyústilo v penaltu, kterou soupeř proměnil. Domácí měli v týmu tři individuality, které nám dělaly potíže. Utkání jsme nakonec zvládli výsledkově, což nám pomůže do další práce. Mužstvo pracovalo velmi dobře, všichni na hřišti šli nadoraz. Kluci ukázali charakter, dřeli a byli odměněni. Rozhodně očekáváme od mužstva více odvahy, fotbalovosti, sebejistoty. Bylo v zápase hodně věcí, které se nám povedly a od těch se odrazíme dál,“ dodal Oulehla.

V dalším kole přivítá Viktoria Žižkov U19 v neděli 27. srpna na svém hřišti Aritmu (10:00).

2. kolo ČLD U19 (1. hrané)

Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 1:2 (0:2)

Branky: 70. Majer – 9. Chytra, 43. Krivosheev. Rozhodčí: Švorc – Les, Novotný. ŽK: Klouček (VYŠ). Diváci: 80.

Žižkov: Dlabola – Kaisler, Obermajer, Machač, Hrubý (84. Kravčík) – Olšovský (78. Kříž), Livora (63. Šimůnek) – Chytra, Macháček, Pollák – Krivosheev.

AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha