Starší i mladší dorost si zajely pro tři body do Českých Budějovic

23. 4. 2018   |   Redakce

Cenný skalp si připsaly devatenáctka a sedmnáctka Viktorie Žižkov, které shodně zvítězily na hřišti ambiciózních Českých Budějovic.

ČLD U19 – 22. kolo

Dynamo Č. Budějovice – Viktoria Žižkov 1:3 (0:2)

Branky: 46. Kadlec – 27. Krivosheev, 31. Vohánka, 51. Livora. Rozhodčí: Eibl – Krčín, Krauskopf. Diváci: 30.

Žižkov: Dlabola – Kaisler, Mucha, Olšovský, Hrubý – Studený, Zeman, Krivosheev – Plucha (85. Šimůnek), Livora (75. Lanc), Vohánka (62. Tesař).

Komentář trenéra Pavla Ondračky: „Tentokrát jsme spokojení jak s výsledkem, tak i s výkonem. Vítězství je naprosto zasloužené, protože jsme byli od začátku lepším týmem. Odehráli jsme třetí utkání v osmi dnech, čili klasický anglický týden. A musíme za celý tento blok hráče pochválit. Zvládli jsme to velmi dobře výsledkově, osm bodů z devíti možných je skvělých. Radost máme i z toho, že jsme to dali fyzicky. Hlavně v tomto utkání v Budějovicích jsme na tom byli lépe než soupeř. A co je pro nás neméně důležité, zlepšili jsme se v herním projevu. Předvedli jsme řadu pohledných akcí a je jen škoda, že branek jsme nevstřelili víc. V obou poločasech, ale hlavně v tom druhém, bylo šancí opravdu dost. Jen ta produktivita nebyla v pořádku, tam se musíme zlepšit. Ne v každém utkání jich budeme mít tolik, proto je třeba umět zachovávat v koncovce klid.“

ČLD U17 – 22. kolo

Dynamo Č. Budějovice – Viktoria Žižkov 3:4 (1:3)

Branky: 10. Bicenc, 45. Perina, 64. Česák – 4. Plucha, 8. a 76. Minárčin, 27. Tůma. Rozhodčí: Eibl – Krčín, Krauskopf. Diváci: 30.

Žižkov: Pančev – Podrápský, Herian, Blažek, Tichý – Pivoňka, Kadlec, Minárčin – Tůma (66. Suh), Plucha, Horváth (51. Janda).

Komentář trenéra Tomáše Pluchy: „První poločas byl díky dobrému vstupu do utkání zcela v naší režii a je jen škoda, že si opět dáme branku v podstatě sami – krátká malá domů… Druhý poločas už z naší strany nebyl tak dobrý jako ten první. Domácí velmi brzy vstřelili kontaktní branku, zjednodušili hru a my začali chybovat. Díky naší hlouposti jsme v druhém poločase hráli 20 minut v oslabení, což nás stálo v úmorném vedru spoustu sil a vedení. Těsně před koncem utkání jsme nakonec po dobře rozehrané standardní situaci vstřelili vítěznou branku. Kluky chválíme za výborný první poločas a odbojovaný druhý. Celkově velmi dobře odpracované utkání.“

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha