Starší i mladší dorost zvládly dohrávku s Vyšehradem za tři body

20. 4. 2018 | Redakce

Ve středu čekala starší i mladší dorost Viktorie Žižkov dohrávka 17. kola s Vyšehradem. Důležité derby devatenáctka i sedmnáctka zvládly a získaly důležité body do tabulky.

ČLD U19 – 17. kolo

Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 2:1 (2:0)

Branky: 32. Livora, 33. Zeman – 83. Toman. Rozhodčí: Hurych – Hrivík, Andras. Diváci: 88.

Žižkov: Dlabola – Kaisler, Mucha, Olšovský, Hrubý – Studený, Zeman (85. Bohdan), Krivosheev (80. Obermajer) – Plucha (75. Šimůnek), Livora, Vohánka (28. Tesař).

Komentář trenéra Pavla Ondračky: „V utkání jsme chtěli strašně moc uspět, protože jsme se potřebovali vzdálit týmům bojujícím o udržení v soutěži a jsme moc rádi, že se nám to povedlo. Získali jsme důležité tři body a potvrdili letošní úspěšnost na domácím hřišti. Vyšehradu se na jaře nebývale daří, dokázal porazit i týmy z čela tabulky, takže jsme jeho jarní formu nepodcenili. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a podařilo se nám už v prvním poločase odskočit o dva góly. A oba byly opravdu výstavní. Nejprve vysunul Zeman kolmicí přes střed obrany do brejku Livoru, který s přehledem proměnil a o minutu později znovu Zeman krásnou střelou cca z 25 metrů trefil téměř čistou šibenici. Jen škoda, že více fotbalové krásy jsme nepředvedli. Utkání se hrálo za velkého tepla, na které organismus všech hráčů asi ještě není po dlouhé zimě připravený a kvalita utkání na to, bohužel oboustranně, doplatila. Na pohlednější herní projev jsme prostě neměli sílu, ani fyzickou, ani psychickou. Nemůžu hráčům vytknout přístup, bojovnost, ale příště musíme zahrát opravdu lépe.“

ČLD U17 – 17. kolo

Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 2:0 (0:0)

Branky: 67. Herian, 75. Podrápský. Rozhodčí: Hurych – Hrivík, Andras. Diváci: 88.

Žižkov: Slanina – Podrápský, Herian, Blažek, Velička – Tichý, Kadlec, Janda (54. Tůma) – Plucha (62. Poustecký), Minárčin (54. Suh), Horváth (54. Pivoňka).

Komentář trenéra Tomáše Pluchy: „Odehráli jsme utkání, které nebylo jednoduché. Hosté úplně rezignovali na nějakou herní výstavbu a pouze z vlastní poloviny nakopávali dlouhé míče střídavě levým a pravým středním obráncem. My jsme se této hře v prvním poločase částečně přizpůsobili, nebyli jsme trpěliví, zkoušeli nepřesné nákopy a výsledek – nic moc fotbal bez brankových příležitostí a střel na branku. V druhém poločase jsme hru zpřesnili, byli jsme trpěliví a v přechodové fázi přesnější. Začali přicházet šance, i když největší za stavu 0:0 měli hosté. Zlepšený výkon v druhém poločase přinesl ovoce v podobě dvou branek a zaslouženého vítězství.“

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta