Trenér Táborska Nádvorník: Viktorku musíme porazit, i kdyby měla tráva hořet

15. 5. 2018   |   Martin Svoboda

Rychlý spád programu Fortuna národní ligy posílá Viktorii Žižkov do jižních Čech na hřiště Táborska. To je až po uši namočené v záchranářských pracích, takže se na nově zrekonstruovaném stadionu v Kvapilově ulici očekává velice urputný souboj.

ázračné výhry týmů namočených v sestupových vodách udělaly ze závěru letošního ročníku drama srovnatelné téměř s hitchcockovým Psychem. Málokdo ve druhé lize pamatuje, že by tři kola před koncem nebyl znám jediný sestupující a o záchranu bojovalo sedm týmů včetně Viktorie Žižkov, která si na definitivní vydechnutí musí ještě počkat.

Daleko více, o bytí a nebytí, se diskutuje u dnešního soupeře Žižkova, jímž je FC MAS Táborsko. Pikantní na celé věci je fakt, že kouč domácích Roman Nádvorník působil pod Vítkovem neúplné dvě sezony v letech 2011 až 2013. 

"Na Viktorku mám skvělé vzpomínky, zažil jsem s ní zápasy v nejvyšší soutěži i ve druhé lize. Ale dnes jsem trenérem Táborska, takže si nepřipouštím žádnou nostalgii a povedu svoje svěřence za vítězstvím," je si vědom Nádvorník. 

Jak důležitý zápas jeho tým čeká, je patrné z jeho dalších slov: "Nic než výhru nebereme! Ať se na nás Viktoriáni nezlobí, ale my musíme vyhrát, i kdyby měla tráva hořet," burcuje před klíčovým mačem táborský kouč.

Loni na podzim se jim to podařilo. Viktorku porazili na její půdě po gólech Nešického a Štohanzla 2:0. 

Zápas na stadionu v Kvapilově ulici v Táboře se hraje dnes 16. 5. v 17 hodin

Delegace:

Hlavní rozhodčí: Emanuel Marek, asistenti: Martin Wilczek a Petr Antoníček, delegáti: Slavomír Kozel a Adriana Trešlová.

Statistické porovnání


FC MAS Táborsko
H2H

FK Viktoria Žižkov
13. (29) Pořadí v tabulce (body) 10. (32)
33:43 Skóre 39:47
7 - 8 - 12 Celková bilance 9 - 5 - 13
6 - 2 - 5 Bilance doma / venku 4 - 3 - 6
 R   V   P   P   P  Posl. 5 zápasů  P   R   V   P   P 
11 - Zbyněk Musiol Nejlepší střelec 7 - Miroslav Podrazký
AmadetHEY Radio UhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha