U-14 vyhrála turnaj v Rakousku

24. 5. 2018   |   RedakceFoto: David Jankovský

​Minulý víkend čekal naše hráče U14 již druhý letošní výjezd za hranice, tentokrát bylo cílem Rakousko, konkrétně Korutany a město Wolfsberg, kde se účastnili mezinárodního turnaj za účasti týmů z Rakouska, Maďarska, Itálie, Chorvatska, Polska a Německa.

Vyrazili jsme na cestu již v pátek ráno, abychom se vyhnuli dopravním komplikacím na cestě. Ubytovali jsme se v krásném penzionu v horách nad městem. Po večeři jsme začali taktickou přípravou na utkání ve skupině (systém turnaje nedával prostor k jakémukoliv zaváhání, protože pouze vítěz skupiny postupoval do hry o medaile).

Turnaj našeho ročníku U14 probíhal na hřišti St. Stefan nedaleko Wolfsbergu. Ve skupině nás čekali dva soupeři z Rakouska a dva z Maďarska. V sobotních zápasech jsme vybojovali dvě výhry a jednu remízu, což nás nechávalo ve hře o postup do finálové skupiny o 1. až 3. místo.

V neděli dopoledne nás tedy čekal rozhodující zápas s jedním ze soupeřů z Maďarska, který byl na tom stejně bodově jako my (dvě výhry a jedna remíza), ale měl lepší skóre. Kluci věděli, že pouze výhra nás posune směrem k medailovým bojům. Zápas se nám vydařil, když jsme předvedli svůj nejlepší výkon na turnaji a po výhře 1:0 (měli jsme další dvě tutové šance, ale bohužel bez gólového efektu J) jsme věděli, že domů odjedeme s medailovou pozicí.

Ve finálové skupině jsme po remíze s chorvatským týmem HNK Segesta 1:1 a výhře nad domácím ATSV Wolfsberg 2:0 čekali na poslední zápas turnaje mezi těmito týmy, kde se mělo rozhodnout o našem konečném umístění. Kluci vytvořili domácím takovou kulisu, že domácí nemohli prohrát, což se tak i stalo.

V podvečer na hlavním stadionu jsme za zvuku songu „We are the champions" převzali pohár pro vítěze a odjížděli spokojeni domů.

V jarní sezóně je to už naše druhá výhra na zahraničním turnaji, v březnu jsme totiž ovládli turnaj ročníku U15 ve slovenském Senci. Kluci si ověřili, že v České republice hrajeme kvalitní žákovský fotbal. Turnaj celkově hodnotíme jako velmi vydařený, protože hlavním smyslem těchto výjezdů je formování skvělé party kluků a rodičů, jenž mimochodem na turnaj dorazili v početném zastoupení a během zápasů vytvořili klukům „domácí prostředí", za což jim moc děkujeme.

Trenéři U14

Fotogalerie

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha