Úkol pro dnešní zápas zní jasně - návrat na třetí pozici. Zájem o předprodej věští výbornou kulisu.

25. 6. 2020   |   Wear

Na Žižkov dnes z Moravy dorazí 1. SK Prostějov a včerejší výsledky našich pronásledovatelů velí Viktorce potvrdit roli favorita a zvítězit. Jen tak se může vrátit na bronzovou barážovou pozici.

      Soupeř se usadil v klidném středu tabulky a na sestupové vody má luxusní náskok deseti bodů. Výsledkově není tým trenéra Šustra příliš čitelný (7-9-9), ale výstrahou pro Viktoriány by měla být šňůra z venkovních hřišť, kde prostějovští nepoznali chuť porážky už 3x po sobě. V posledním kole protekly soupeři body doslova mezi prsty, nad naším konkurentem z Julisky dvakrát vedl, ale nakonec si výhru 3:2 odvezla do Prahy Dukla. V kádru soupeře najdeme fanouškům dobře známá jména. V záloze řídí hru zkušený Jan Polák (39) a na hrotu přetavuje své centimetry i střelecké schopnosti v góly čtyřicátník Karel Kroupa. Ten však v nominaci v posledních třech zápasech chyběl. Levou lajnu si v prostějovské obraně pronajal nedávný Viktorián Michal Stříž a v roli asistenta trenéra přijede na Seifertku Tomáš Hunal, který na Žižkově odkopal na přelomu tisíciletí celých šest sezon. Na podzimní vzájemný souboj nevzpomínáme rádi. Z Moravy jsme se tehdy vraceli bez bodu, v útočně laděném utkání nejprve neproměnil penaltu Jakub Urbanec a v samotném závěru nás obral o remízu hlavou Kroupa. Naopak v domácím prostředí se nám proti Prostějovu daří a to výsledkově i střelecky, poslední dva souboje skončily vysokými výhrami 4:1 (jaro 2019) a 5:1 (podzim 2016). Viktorka prožívá podařenou sezónu. Z posledních 11 zápasů padla jen dvakrát a ze středu tabulky se postupně prodrala až na barážové pozice. Případné vítězství v dnešním utkání ji do první trojky může opět vrátit. Trenéři Zdeněk Hašek a včerejší oslavenec Daniel Sochor mají k dispozici opět kompletní výběr obránců (karetní stopku si odseděl Řezáč) a mohou se tak soustředit na vyladění ofenzívy, která v posledním kole nedokázala najít recept na Vyšehradské Šemíky. 

V online předprodeji je k dispozici posledních 120 vstupenek (stav k 11:30), pořídit si je může ZDE. Případné zbylé vstupenky se budou prodávat před utkáním na pokladně. Otevřena bude 1,5 hodiny před výkopem.

Zápas, který bude jako hlavní řídit sudí Aldereánu, vysílá v přímém přenosu Česká televize na kanálu ČT Sport. 

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha