V neděli přijedou na Žižkov Vítkovice. Klub, který zde nikdy nebodoval a jedinou branku vstřelil před 13 lety!

9. 8. 2019   |   Martin Svoboda / foto: Ema Bartalská

Je to až k nevíře, ale pokaždé, když se vítkovičtí fotbalisté vypraví na zápas pod žižkovský vysílač, skončí to jejich prohrou. Inventura vzájemných zápasů v Praze říká skrytě - tam ani nemusíte jezdit. Pro Viktorku nechť je ale zdviženým prstem jedna z nesčetných fotbalových pravd, a sice, že každá série jednou končí, nebo jiná - jednou to musí přijít.

Start do nové sezony měly oba týmy podobný. Ani ano, ani ne. Tři zápasy, jedna výhra, dvě prohry. Takže nepřekvapí informace, že jsou zároveň sousedy v tabulce. I když jedna odchylka by tu byla. Severomoravané mají v tabulce pravdy záporné tři body za úvodní domácí prohru s Chrudimí. Pražané jsou aktuálně na nule. Matematika mluví jasně, pokud si chce Viktorka kulatou číslovku bez znaménka ponechat, musí vyhrát.

Poslední vzájemný zápas se odehrál nedávno. Před třemi měsíci na Žižkově a pro domáci to byl jeden z odvrácených mečbolů při cestě za záchranou. Na vítězství 2:0 se podíleli Urbanec (na snímku) a Mashike. Nově příchozí trenér Hašek, pro kterého byl zápas s Vítkovicemi premiérový, mohl slavit první úspěšný krok svého velmi těžkého záchranářského úkolu.

Viktorka už je ale z nejhoršího venku a nyní s téměř novým kádrem a v novém módu se chce zaměřit na klidný střed tabulky. Taková vytyčená trasa si ale žádá vyhrávat minimálně domácí zápasy. V případě svěřenců Zdeňka Haška to platí dvojnásob. Dva venkovní pokusy, byť se nejednalo o žádné odevzdané výkony, jim nevyšly. A kdo ví, jak budou vypadat další těžké mače v Chrudimi nebo na zrádné půdě u nováčka v Líšni. Vyhrát v neděli nad Vítkovicemi je zkrátka pro Viktorii povinnost.

V táboře hostujícího týmu zavládl relativní klid teprve po minulém víkendu. To MFK poprvé v sezoně bodoval, a to naplno. Tým trenéra Balcárka otočil doma zápas s Vyšehradem a pořádně si vydechl. Hrozící druhá domácí prohra by znamenala jistojistě ubrání sebevědomí, poslední místo a do dalších zápasů hra pod mnohem větším tlakem. Mít po třech kolech nulu, rozladí každého. A aby se hráči uvolnili úplně, naordinovali v úterý týmu vítkovičtí trenéři vodní odpoledne v ostravském aquaparku plného beach volejbalu, nohejbalu a grilování. Uvidíme, jak utužování kolektivu  prvního týmu MFK Vitkovice touto formou zabere. V případě nedělního úspěchu na Žižkově by asi musel pokladník zajít koupit do aquaparku rovnou dvacet permanentek. Víme, jak dokáží být fotbalisté pověrčiví, a to včetně bafuňářů.

V úvodu nedělního zápasu dojde k uctění památky dlouholetého tiskového mluvčího a hlasatele Viktorie Žižkov Jiřího Fryce, který skonal ve čtvrtek po krátké nemoci. Ironií osudu je fakt, že právě květnový zápas s MFK Vítkovice byl pro něj posledním, při kterém doprovázel diváky jeho hlas. Žižkovská jedenáctka nastoupí na jeho počest s černými páskami na ruce.

Delegace:

Termín zápasu: neděle 11. 8. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Ondřej Lerch, asistenti: Jakub Šimáček a Jan Hurych, delegáti: Zdeněk Duda a Lubomír Martinec. 


FK Viktoria Žižkov

H2H
SEZONA 2019/2020

MFK Vítkovice

13. (3) Pořadí v tabulce (body) 12. (3)
3:5 Skóre 4:6
1 - 0 - 2 Celková bilance 1 - 0 - 2
1 - 0 - 0 Bilance doma / venku 0 - 0 - 1
 P   V   V  Bilance zápasů      V   P   P 
1 - David Březina
1 - Marek Opluštil
1 - Jakub Urbanec

Nejlepší střelec
1 - Lukáš Kania
1 - Matěj Praus
      1 - Jakub Matoušek
MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha