V sobotu pražské derby s Olympií

10. 8. 2017   |   fkvz.cz

Viktorii čeká už třetí zápas během jednoho týdne. V sobotu se ve 3. kole Fortuna národní ligy představí na Strahově, čeká ji duel s Olympií.

Mužstvo Davida Vavrušky po úvodních dvou remízách ve FNL odehrálo ve středu pohárový zápas v Brozanech, kde nakonec s přehledem zvítězilo 4:0. Góly postupně stříleli Petr Galuška, Petar Musa, Martin Hurka a Vojtěch Engelmann.

Nyní Viktorii čeká další zápas. V sobotu se na stadionu Evžena Rošického na Strahově střetne s nováčkem soutěže FK Olympia.

Rychlý vzestup a stěhování do Prahy

Olympia má za sebou velice úspěšné roky – během tří let totiž dokázala postoupit z královehradeckého přeboru až do Fortuna národní ligy. Klub původně z Hradce Králové však musel před premiérovou sezonou mezi profesionály řešit nevyhovující stav domácího hřiště a zázemí.

Řešení se našlo: Klub se přestěhoval z Hradce Králové do hlavního města a domovským stánkem se stal stadion Evžena Rošického na Strahově. Nově vzniklá FK Olympia však nadále úzce spolupracuje s Olympií Hradec Králové, kde zůstala mládežnická základna klubu.

Olympii před sezonou opustilo několik hráčů včetně ostříleného Karla Pitáka, který tým táhl ve třetí lize. Klub tak musel i s ohledem na postup do vyšší soutěže řešit posílení a v kádru se nyní nachází několik pro Viktorku známých jmen. Třeba brankář Lukáš Soukup či stoper Marek Opluštil, kteří ještě na jaře oblékali dres našeho klubu.

V mužstvu je také Ondřej Žežulka, který ve Viktorce v létě neuspěl na testech, nebo Karel Hejný, rovněž bývalý hráč Žižkova.

Mužstvo trenéra Miloše Sazimy sice vypadlo z poháru se Živanicemi, do FNL však vstoupilo pravou nohou. V úvodním kole porazilo Pardubice 1:0, ačkoliv poslední půl hodiny hrálo bez vyloučeného Rotheho, a ve druhém kole remizovalo s Táborskem 2:2. Pražané na jihu Čech ještě dvanáct minut před koncem vedli 2:0, ovšem v závěru dvakrát inkasovali a museli se tak spokojit s bodem.

Vzájemné zápasy

Viktoria se s Olympií ještě nikdy v soutěžním utkání nestřetla, takže se bude jednat o premiéru. V lednu letošního roku se však utkala s Olympií HK v rámci zimní přípravy a po gólech Čapka a Urbance vyhrála 2:0.

Oficiality

Datum a čas: sobota 12.8.2017, 10:15
Stadion: Evžena Rošického, Strahov
Rozhodčí: Jan Machálek – Tomáš Batík, Jan Dohnálek

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance