Ve čtvrtek šlágr měsíce s Opavou

26. 9. 2017   |   fkvz.czFoto: Vladimír Žurek

Netradičně ve čtvrtek odehraje Viktoria další domácí zápas. Před kamerami ČT sport a pod označením Šlágr měsíce nastoupí proti Opavě.

Viktorii se minulý týden nepovedl. Nejprve prohrála doma se Sokolovem, následovala porážka s Jabloncem v rámci poháru a v sobotu padla v Pardubicích 1:3, když jediný gól Žižkova vstřelil Miroslav Podrazký.

Další zápas čeká Vavruškovi svěřence ve čtvrtek proti Slezský FC Opava, se kterým v minulé sezoně neprohráli. Na domácí půdě se po přestřelce zrodila remíza 3:3, v jarní odvetě si pak Žižkov odvezl bod z Opavy po výsledku 2:2.

Během dvou zápasů tak padlo deset gólů! Navíc prvně zmiňovaný duel rovněž přenášela živým přenosem ČT sport, podobně jako bude i ve čtvrtek.

Opava patří v letošní sezoně mezi největší adepty na postup do nejvyšší soutěže. Slezský celek vyhlásil útok na postup už na jaře v minulé sezoně, ovšem tehdy se mu to v konkurenci Ostravy a Olomouce nepovedlo. Nyní k tomu má nakročeno velmi dobře, neboť je po devíti kolech s osmnácti body na první pozici.

Slezský získává body především na domácí půdě, kde z pěti zápasů čtyřikrát vyhrál, pouze jednou remizoval a je v tomto ohledu nejlepším týmem v soutěži. Venku však svěřenci trenéra Skuhravého vyhráli pouze jednou. K této výhře pak přidali dvě remízy a jednu porážku.

Opavští naposledy přehráli doma Vlašim 3:1, když ve druhém poločase obraceli stav duelu z 0:1. Ještě před tím však remizovali v Třinci 3:3, Slezský navíc musel dotahovat skóre ze stavu 1:3.

Nejlepším střelcem týmu je s pěti zásahy Nemanja Kuzmanovič, následovaný čtyřgólovými Joelem Ngandu Kayambou a Tomášem Smolou.

Čtvrteční utkání s Opavou startuje v 10:15 hodin a živým přenosem ho bude vysílat Česká televize na stanici ČT sport. Duel byl soutěží označen jako Šlágr měsíce a fanoušci se mohou během utkání těšit na doprovodný program od společnosti Fortuna.

Oficiality

Datum a čas: čtvrtek 28.9.2017, 10:15
Stadion: Seifertova
Rozhodčí: Radek Příhoda – Adam Horák, Michal Pfeifer

AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha