Viktorce se postaví tým, který na Žižkově umí vyhrávat. Na jaře ale Sokolov ještě nebodoval

5. 4. 2019   |   Martin Svoboda

Na první pohled se může zdát, že Viktorku nečeká v neděli nijak těžký soupeř. Baník Sokolov na jaře ještě nebodoval a má podobné problémy s koncovkou jako Pražané. Ve čtyřech posledních zápasech vstřelil všehovšudy jen dva góly. Pro Viktoriány je ale Baník pod vysílačem hodně neoblíbeným soupeřem. Západočeši zde totiž dokázali za posledních šest sezon třikrát vyhrát.

Spolu s Prostějovem jsou sokolovští fotbalisté nejštědřeji rozdávajícím týmem v jarní části F:NL. Oba celky ještě letos v soutěžních zápasech nebodovaly. I přes tuhle nežádoucí vstřícnost k ostatním jsou na tom Západočeši pořád mnohem lépe než Viktoriáni. Na 12. pozici si i nadále s 21 body drží dobrý odstup od zachraňující se 18bodové trojice Táborsko - Chrudim - Prostějov. 

Ve Znojmě jsme měli bodovat, ví Sazima

Do této společnosti se snaží zatím marně dostal i poslední Viktoria Žižkov, která má s 13 body nejhorší výchozí situaci, byť na jaře na rozdíl od Baníku vyhrála aspoň první zápas s Prostějovem (4:1). Ale to je pro potápějící mužstvo málo. Trenér Sazima jistě počítal s body proti minulému domácímu soupeři Ústí nad Labem (0:1), i zatím v posledním zápase ve Znojmě mohla jeho squadra aspoň jeden urvat (0:1). „V zápase, jako byl tento, musíme vydolovat aspoň bod," lamentoval žižkovský kouč po těsné porážce na jihu Moravy.

Viktorka nedala už 299 minut gól a Súkenník věří, že to nezapomněla

Pokud chce být Žižkov vážným uchazečem o záchranu musí v neděli bezpodmínečně vyhrát. Další ztráta by vzhledem k těžkému losu v dalších dvou kolech (Pardubice venku, Hradec Králové doma) znamenala extrémní komplikaci. Kádr je na nedělní klíčovou bitvu nabuzený a do zápasu jde s tím, že nic jiného než výhra ho nezajímá. „Táhneme za jeden provaz, celý tým věří, že se to zlomí. Protože víme, že góly dávat umíme. Před každým zápasem je v kabině vyhecovaná atmosféra, teď obzvlášť," říká zkušený žižkovský záložník Igor Súkenník. 

Viktorka nedokázala dát gól už 299 minut a její bilance se začíná podobat té podzimní. V souboji se Západočechy se jí nabízí poslední šance na relativní uklidnění atmosféry. Vidí to stejně i Súkenník: „Teď k nám přijede Sokolov, který má také svých starostí dost. My se soustředíme ale jen na svůj výkon. Chceme všem dokázat, že fotbal umíme."

Exviktorián Štípek: Sokolov za soupeři nezaostává, ale ve vápně není dobrý

Soupeř Pražanů z centra hnědouhelné pánve bude chtít těžit na Žižkově výhradně body. Druholigová soutěž je ke konci velmi nevyzpytatelná a baníkovská krize může v Praze ještě zesílit. Toho si je vědom i bývalý Viktorián David Štípek, který obléká od léta žlutočerný dres. Na bývalé spoluhráče si sice věří, ale z jeho slov je cítit podobná frustrace z výsledků svého týmu, jakou znají i Viktoriáni. „My nejsme horší, ale hraje se to na góly a na body, a ty my nemáme. Herně za soupeři nezaostáváme, ale rozhoduje se ve vápnech a tam nejsme dobří. Jedeme teď na Žižkov, pak máme Třinec, a to jsou soupeři, kteří jsou hratelní, " myslí si sokolovský záložník.

Úkol zní jasně. Porazit Sokolov a začít vyhrávat

V posledním vzájemném zápase ještě pod vedením trenéra Mikolandy prohrála Viktorka na západě Čech 0:1 a předznamenala tím začátek mizerného podzimu, kdy prohrála 7 z 9 zbývajících utkání. Nyní by potřebovala pro zachování druholigové příslušnosti přesně pravý opak - porazit Sokolov a nakopnout se k dalším výhram. To je jediná cesta k záchraně Viktorie Žižkov ve F:NL. „Sokolov hrál v posledním zápase dobře,  ale my jsme připraveni výborným výkonem získat doma tři body," potvrzuje žižkovské ambice kouč Viktorie Miloš Sazima.

Delegace:

Termín zápasu: neděle 7. 4. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Milan Matějček, asistenti: David Hock a Jakub Mojžíš, delegáti: Stanislav Kaláb a Libor Zeman.

FK Viktoria Žižkov

H2H

 

FK Baník Sokolov

16. (13) Pořadí v tabulce (body) 12. (21)
20:44 Skóre 19:27
3 - 4 - 13 Celková bilance 6 - 3 - 11
3 - 3 - 4 Bilance doma / venku 2 - 2 - 6
 V   P   P   P  Bilance posledního zápasu     P   P   P   P 
6 - Petar Musa    Nejlepší střelec 4 - Erik Liener

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance