Viktoriáni míří v pátek na sever Čech přerušit unikátní sérii FNL. Ústí vyhrálo už devětkrát v řadě!

14. 8. 2018   |   Martin Svoboda

Po opěvovaném nedělním výkonu proti Zbrojovce, kterou Viktoriáni doprovodili na brněnskou dálnici s porážkou 2:3, cestují svěřenci trenéra Mikolandy k dalšímu střetnutí FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do Ústí nad Labem.

Když letos 29. dubna, po posledním vzájemném zápase mezi Viktorkou a Ústím, kdy byla Arma po prohře 1:2 odsouzena k téměř jistému sestupu, opouštěl trenér ústeckého týmu Aleš Křeček na Žižkově tiskovou konferenci, procedil už jen mezi zuby: "Ještě není konec, ještě zbývá pět zápasů." 

Přítomní novináři ho spíše politovali, než aby spolu s ním věřili v zázrak. Inu, posuďte sami výchozí pozici Severočechů po 25. kole: 13. Táborsko 25 bodů, 14. Frýdek-Místek 25, 15. Vítkovice 24, 16. Ústí 21.

Od té chvíle až doteď se odvíjí pozoruhodný příběh s nevídanou šňůrou bez ztráty byť jediného bodu. Trenér Křeček dokázal s Ústím na závěr minulé sezony vyhrát všech pět zbývajících zápasů a skončit na neuvěřitelném desátém místě. Přestože se s týmem zachraňoval až v posledním kole, dokázal v konečném pořadí přeskočil například i Viktorku, na kterou po zmiňovaném pražském zápase ztrácel už 10 bodů!

Jenže tahle pohádka s visačkou "made in Ústí" pokračuje dál. Trenér u týmu, který je víceméně stále pohromadě, nadále zůstává, a tahle kombinace v městě na Labi přináší hodně šťavnaté ovoce. Devátou výhrou v řadě v minulém kole ve Vlašimi překonali ústečtí opavskou šňůru osmi tříbodových zápasů z posledního ročníku a jsou jistě dychtiví zaokrouhlit vítěznou vlnu na čísle deset.

Jenže do Ústí má nyní namířeno Viktoria Žižkov, se kterou se domácí naposledy loučili koncem dubna s body. Ta se zase blýskla v posledním zápase se Zbrojovkou Brno, kdy doma otáčela nepříznivý stav. Velikou bojovností a týmovým charakterem nakonec slavila první vítězství v této sezoně. Takto nažhavená pojede v pátek k zápasu k aktuálně třetímu týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

V sázce je tedy mnoho. Vedle desátého vítězného ústeckého korálku půjde také o potvrzení zvedající se formy Pražanů. Ti, kdyby bodovali naplno, dostali by se v tabulce po dlouhé době do lepší společnosti - na dostřel ambiciozních exligových týmů. 

Takové sebevědomé přání se bude opírat hlavně o poslední učinkování Viktorky na ústeckém stadionu. Na podzim minulého roku deklasovala domácí po dvou brankách Engelmanna a jedné Galušky 3:0.

I v celkové bilanci za posledních téměř 15 let vede přesvědčivě Žižkov s devíti výhrami, remizovalo se šestkrát, stejně tak šestkrát čekaly tři body na Severočechy.

Delegace:

Termín zápasu: pátek 17. 8. ve 18.00 hodin, hlavní rozhodčí: Milan Matějček, asistenti: Miloš Vinter a Zdeněk Vaňkát, delegáti: Petr Petřík a Zdeněk Valeš.

Statistické porovnání


FK Ústí nad Labem
H2H

FK Viktoria Žižkov
3. (12) Pořadí v tabulce (body) 8. (5)
8:4 Skóre 5:5
4 - 0 - 0 Celková bilance 1 - 2 - 1
 V   V   V   V  Bilance posledních zápasů    V   R   P   R 


3 - Daniel Richter


Nejlepší střelec
1 - Marcel Čermák
1 - Tomáš Dočekal
1 - Imad Rondić
1 - Petar Musa
1 - Andrei Sintean
UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov