Viktorka hraje s Třincem o první polovinu tabulky. Naposledy do ní nakoukla 9. záři!

10. 5. 2018   |   Martin Svoboda

Čtyři kola před koncem Fortuna národní ligy se na Žižkově představí tým, který se dá směle označit jako stálice druholigových vod - FK Fotbal Třinec. Slezané se v tabulce nacházejí těsně pod čtyřčlennou smečkou, honící se za postupem. Fotbalisté Viktorie, pokud v neděli uspějí, za určité konstelace mohou zase po dlouhé době prohlásit: Jsme v první polovině!

Pouze vyhrát nestačí. Aktuálně osmé Znojmo by místo Viktorce přepustilo, pokud by nevyhrálo ve Vlašimi. Ale i takováto podmíněná teorie je pro žižkovskou duši něco jako balzám. Po všech dramatech z minulých kol by měla svěřence trenéra Pilného vidina osmého místa motivovat bez velkých problémů.

Soupeře na to nemá zrovna ideálního. Slezany Viktorka porazila za posledních 11 let jen třikrát. Na štítě odešla sedmkrát. Nerozhodně skončila pouhá trojice vzájemných zápasů. 

Za zmínku ovšem stojí památná, dva roky stará, remíza 4:4 ze stadionu Rudolfa Labaje v Třinci. Viktorián Vojta Engelmann tenkrát vstřel jeden z nejrychlejších hattricků v české profesionální soutěži - za 17 minut (rekord z roku 1994 drží Horst Siegl - 8 minut).

Třinecký tým je aktuálně na pátém místě (na konci z jeho četných druhoholigových sezon nebyl nikdy lepší), avšak ve 14. a 15. kole letošního ročníku FNL se slunil na vrcholu tabulky.  

Třinec je už na 99,9 % mimo hru o postup, a tak zdánlivě nemá o co hrát, ale to je jen optický klam. Tým trenéra Nečka má stále šanci, nikoliv jen teoretickou,  skončit na bedně. O třetí místo si to rozdá s východočeským dvojblokem Hradec Králové - Pardubice. Za předpokladu, že do konce soutěže už neztratí.

Viktorka je o několik pater v tabulce níž, ale ne tak, aby nemohla hrát v klidu a závěr 2. ligy si více užila. A hlavně zabojovala směrem k osmému místu. 

Nedělní zápas v tradičním čase 10:15 vysílá přímým přenosem Česká televize.

Delegace:

Hlavní rozhodčí: Tomáš Klíma, asistenti: Petr Kotalík a Jiří Pečenka, delegáti: Jiří Kureš a Jan Šotek.

Statistické porovnání


FK Viktoria Žižkov
H2H

FK Fotbal Třinec
9. (32) Pořadí v tabulce (body) 5. (42)
39:43 Skóre 36:27
9 - 5 - 12 Celková bilance 11 - 9 - 6
5 - 2 - 6 Bilance doma / venku 5 - 2 - 6
 R   V   P   P   V  Posl. 5 zápasů  P   V   V   R   R 
7 - Miroslav Podrazký Nejlepší střelec 9 - Václav Juřena, Šimon Šumbera
AmadetHEY Radio UhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha