Viktorka jede v sobotu na místo, kde zachránila druhou ligu. Zopakuje v Chrudimi květnový úspěch?

16. 8. 2019   |   Martin Svoboda / foto MFK Chrudim

Necelé tři měsíce zpátky zde Viktorka emotivně oslavila setrvání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, když do poslední minuty trnula při nájezdech chrudimských útočníků, aby nakonec oslavám umožnila průtrž. To už je ale minulost. A z té se žít nedá. Fotbalová kola se točí zkrátka pořád dál, na vzpomínky už není čas, přichází další ostré měření sil z Východočechy.

MFK Chrudim se s Viktorkou zatím utkal jen čtyřikrát v rámci dvou sezon (ČFL a F:NL). Bilance je nakloněna pro Pražany, a to v poměru 2 - 1 - 1, při jejich aktivním skóre 7:5. Potud strohá statistická informace. 

Aktuálně jsou na tom ale oba soupeři při pohledu na tabulku poměrně dobře. Chrudimi se zatím podařilo vytěžit z podzimní části 7 bodů a je špičce F:NL ze 4. mista na dohled. 

Pro zajímavost - MFK Chrudim nebyl nikdy v tabulce tak vysoko, v minulé sezoně dokonce ani jednou nepřekročil desátou pozici. Východočeši mají ale za sebou už jednu kaňku v podobě domácí prohry s Líšní. Byť je brněnský nováček momentálně v totální výsledkové euforii (2. místo a dosud nepokořen), svěřenci trenéra Veselého měli tento zápas v plánu určitě vyhrát. Nota bene, když ho měli ještě v poločase pod kontrolou (1:0). Pak ale přišly dva slepené líšeňské góly a nadšený nováček si odvezl do Brna tři body. 

Žižkov se zase muže těšit ze dvou domácích výher (Sokolov a Vítkovice), což pro něj znamená díky šesti bodům aktuálně 8. místo. I toto umístění je pro Viktorku po dlouhé době svátkem, o takové příčce si její fanoušci mohli přesně celý jeden rok nechat jen zdát. 

Aby se svěřenci trenéra Zdeňka Haška začali pohybovat i v první polovině tabulky směrem vzhůru, musejí začít vozit body i z venkovních hřišť. A to je největší slabina viktoriánů. Posuďte sami: Viktorka venku nebodovala 15 krát z posledních 16 pokusů. To jediné vítězství mělo ovšem hodnotu zlata. V květnu v Chrudimi Viktorka převrátila všechny matematické výpočty fotbalových odborníků s názorem na potřebných 30 bodů na záchranu zcela naruby. V minulé sezoně Viktorce stačilo jen 27.

Zápas 5. kola F:NL mezi MFK Chrudim a Viktorií Žižkov rozhodně nudit nebude. Půjde v něm o to, jestli se domácí přiřadí v tabulce F:NL mezi elitu, anebo zda se Žižkovu podaří otočit pomyslným kolem fotbalových dějin a přiveze zase jednou body z venku. Při vědomí relativního poklidu v obou týmech vzhledem k umístění se může na východě Čech dočkat divák přitažlivého a na koukání atraktivního zápasu.

Delegace:

Termín zápasu: sobota 17. 8. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Karel Hanousek, asistenti: Matěj Vlček a Miloš Vitner, delegáti: Miroslav Brtíček a Slavomír Kozel.

MFK Chrudim

H2H
SEZONA 2019/2020

FK Viktoria Žižkov

4. (7) Pořadí v tabulce (body) 8. (6)
6:6 Skóre 5:5
2 - 1 - 1 Celková bilance 2 - 0 - 2
1 - 0 - 1 Bilance doma / venku 0 - 0 - 2
 V   R   P   V  Bilance zápasů      V   P   V   P 
2 - Tomáš Froňek Nejlepší střelec 3 - David Březina
FORTUNAVýchodočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoSEATAuto Jarov