Viktorka odstartuje jaro derby s Duklou.

6. 3. 2020   |   Wear

Čekání skončilo, na trávníky se vrací druholigový fotbal. A los nachystal Viktorce pořádně ostrý start - na Seifertku přijede pražská Dukla, kterou jsme nedokázali porazit už dlouhých devět let.

     Devět zápasů, devět let. Tak dlouho už trvá půst a čekání na skalp pražského rivala. Sobotní derby bude další příležitostí, jak tuto nelichotivou bilanci přerušit. Naposledy jsme se radovali z vítězství v sezóně 2011/2012, kdy jsme ve třetím kole tehdejší Gambrinus ligy porazili svého soupeře v domácím prostředí nejtěsněji 1:0. Ze současného kádru u toho byl jen tehdy 21 letý Igor Súkenník a branku Viktorky hájil současný gólman Sevilly Tomáš Vaclík. Ani poslední měsíce nejsou pro naše barvy výsledkově příznivé. V podzimní části F:NL jsme z Julisky odjížděli bez bodu a bez vstřelené branky (0:2), v lednovém přípravném duelu kombinovaných sestav Dukla po úvodní Zemanově trefě otočila na konečných 1:2. Kádr trenéra Skuhravého zůstal po podzimu prakticky beze změny, nové smlouvy s klubem podepsali kapitán Tetour a záložník Holík. Zatímco ještě nedávno se to v našem dresu jen hemžilo hráči, kteří Duklou prošli (Podrazký, Engelmann, Svatonský, Marek, Hašek ...), tentokrát bude mít o motivaci postaráno hlavně David Bezdička. Rychlonohé křídlo prošlo na Julisce dorostem, v juniorce pak David patřil k nejlepším střelcům, v sezónách 2014/15 a 2015/16 nastřílel dohromady 19 branek. Ve žlutém dresu si vyzkoušel i nejvyšší soutěž. 

      Dukla Praha se po podzimu usadila na čtvrté příčce, pouze o skore za Brnem a barážovou pozicí. Na šestou Viktorku mají svěřenci trenéra Skuhravého pětibodový náskok. Oba soupeři neskrývají postupové ambice a úvodní zápas jara tak slibuje napínavou podívanou. Sobotní utkání má výkop v 10:00.

       Děti moje, hrrrrrr na ně!

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov