Viktorka se poprvé v nové ročníku představí doma. Soupeřem jí bude v tradičním čase Baník Sokolov

25. 7. 2019   |   Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Prvním týmem, který prověří schopnosti Viktorky v domácím prostředí, je Baník Sokolov. Vyslovení názvu tohoto západočeského klubu není žižkovským fotbalovým pamětníkům dvakrát příjemné. Baník totiž na Viktorce pravidelně boduje. Ta ho doma neporazila už 4 roky!

Nedělní soupeř Viktorky začal nový ročník F:NL bezgólovým zápasem s nebezpečným Hradcem Králové. Podle obou trenérů to byla remíza zasloužená. Sokolov měl určité problémy s koncentrací v úvodů obou poločasů.  Pak se postupně propracoval k šancím, jenže žádnou branku vstřelit nedokázal. Nový trenér Západočechů František Šturma měl tak ze zápasu spíše smíšené pocity:  Na jednu stranu mě to mrzí, na druhou jsem rád, že máme bod, protože Hradec není jednoduchý soupeř. Jsme spokojení a musíme se od toho odrazit do dalších zápasů.“

V základní sestavě nastoupili nováčkové Hošek, Kopřiva, Wermke a Šmehyl. Do zápasu nakonec nemohl nastoupit kvůli administrativnímu problému útočník Marek Červenka, u něhož se ale už počítá se startem na Žižkově. 

Domácí viktoriáni  prodělali" v prvním kole v Pardubicích zápas, ve kterém měli bodovat. Předvedli kvalitní výkon, na jehož konci měla být alespoň remíza. „Neodehráli jsme špatné utkání. Myslím si, že jsme měli i smůlu, když v prvním poločase vytáhl gólman střelu do šibenice a byla z toho jen tyčka. Díky kombinační hře jsme si vytvořili šance a na konci jsme sahali po vyrovnání. které nebylo kvůli hraní rukou správně uznáno Z utkání odcházíme se vztyčenou hlavou, neodehráli jsme ho špatně," hodnotil průběh úvodního zápasu Pražanů kouč Viktorie Žižkov Zdeněk Hašek. Naposledy v prvním kole Žižkov nebodoval před šesti lety doma s Třincem (0:2).

V neděli půjde o to, zda si jeden ze soupeřů nepřipíše na své konto první vítězství v nové sezoně. Viktorka si ho musí přát o hodně více, protože hraje doma a pokud by body poztrácela, jede pak na Duklu a to není ideální soupeř pro případný reparát. 

Delegace:

Termín zápasu: neděle 28. 7. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Pavel Orel, asistenti: Karel Mikeska a Jakub Bureš, delegáti: Michal Brutar a Libor Zeman. 

FK Viktoria Žižkov

H2H
SEZONA 2019/2020

 

FK Baník Sokolov

14. (0) Pořadí v tabulce (body) 11. (1)
1:2 Skóre 0:0
0 - 0 - 1 Celková bilance 0 - 1 - 0
0 - 0 - 0 Bilance doma / venku 0 - 0 - 0
 P  Bilance přípravných zápasů      R 
1 - David Březina Nejlepší střelec nikdo nevstřelil branku
FORTUNASEATAuto Jarov