Viktorka se v sobotu představí v Prostějově

3. 8. 2018   |   Martin Svoboda

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA nemá v panujícím letním parnu slitování, na programu už je nachystáno 3. kolo. Viktoriáni si v sobotním odpoledni vyzkouší trávník druholigového nováčka v Prostějově.

Výchozí pozice je u obou soupeřů rozdílná. Zatímco Pražané se herně teprve hledají a ve dvou odehraných zápasech získali pouhý bod, prostějovští začali sezonu velmi dobře a jsou v horní polovině tabulky se čtyřmi body. Bývali by mohli mít i plný počet bodů, kdyby však nepřišli o výhru v prvním zápase doma proti Vlašimi v nastavení. Však taky trenér nováčka Oldřich Machala nemohl ztrátu dvou bodů dlouho vydýchat. Chuť si pak společně spravili v Třinci, kde brali překvapivě tři body za výhru 2:0.

Na druhé straně Viktorka už také potřebuje zabrat, poprvé se v nové sezoně představí ne venkovním hřišti, což ji možná více uvolní, ale čas pádí neúprosně, bodová ztráta na startu se pak dohání velmi těžko.

Oba soupeři se potkali jen dvakrát v rámci jedné sezony FNL. Bylo to v roce 2016 a 2017, a oba si dobře bránili svá domácí území. Žižkov vyhrál vysoko 5:1, hattrickem ho ozdobil současný hráč Viktorky Tomáš Dočekal, a Prostějov si pak doma ohlídal výhru 2:0.

Delegace:

Termín zápasu: sobota 4. 8. v 17.00 hodin, hlavní rozhodčí: Ondřej Lerch, asistenti: Lucie Ratajová a David Hock, delegáti: Ing. Vítězslav Holub a Miroslav Poklop.

Statistické porovnání

1. SK Prostějov
H2H

FK Viktoria Žižkov
5. (4) Pořadí v tabulce (body) 11. (1)
4:2 Skóre 2:3
1 - 1 - 0 Celková bilance 0 - 1 - 1
 V   R  Bilance posledních zápasů    P   R 
1 - Martin Sus
1 - Karel kroupa
1 - Lukáš HHapal
1 - Jan Šteigl

   Nejlepší střelec

   1 - Imad Rondić  
1- Marcel Čermák  
UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov