Viktorku čeká v neděli Varnsdorf. Tým s bizarním skóre a trenérem Oulehlou

3. 10. 2018   |   Martin Svoboda

Žižkov zde vyhrál jen jednou a měl na to celkem šest pokusů. Historie vzájemných zápasů toho více nenabízí. Přesto se Viktoriáni do Šluknovského výběžku určitě rádi vracejí. Téměř pokaždé si totiž odsud odvážejí jeden bod.

Když hraje Viktorka ve Varnsdorfu, obvykle to končí remízou. Tohle pravidlo bylo porušeno jen dvakrát, naposledy před rokem, kdy k dělbě bodů chybělo jen pár minut - Pražané nakonec prohráli 3:2. Aby v neděli na Městském stadionu v Kotlině padlo zase tolik gólů, musel by se stát patrně zázrak. 

S neuvěřitelným skóre 5:4 je Varnsdorf šestý!

Varnsdorfské skóre totiž oplývá v probíhající sezoně zvláštními zaklínadly, která se vymykají fotbalovým zákonům. Ono jim totiž vůbec nenarůstá. Ani na levé straně, ani na pravé. Jeho dosavadní stav 5:4 je po desátém kole někde na úrovni třetího. FK Varnsdorf tak v současnosti drží nepochybně rekord v nejméně vstřelených a zároveň inkasovaných branek v tuzemsku. Tato kuriozita je opravdu výjimečná. Nejblíže ní jsou na mapě Česka fotbalisté Lanškrouna v přeboru Pardubického kraje, ale ti mají o dva zápasy méně.

U této zvláštnosti zralé na zápis do Guinnessovy knihy můžeme najít i žižkovskou stopu. Tu ve Varnsdorfu solidně vyšlapuje v roli hlavního trenéra David Oulehla. Na sever Čech odešel v létě právě z Viktorie, kde na postu asistenta A týmu zažil tři sezony po boku trenérů Haška, Vavrušky a Pilného. A co říká na otázku varnsdorfského skóre, které má notnou dávku příznaků gólové anorexie? "Je to spíš dílo náhody. Obraně se věnujeme, za to jsem rád. Tým, který neinkasuje, může pomýšlet vysoko. Ale dopředu jsme klidně mohli být o 5 až 6 gólů lepší. Chceme hrát útočně a dávat góly," říká paradoxně Oulehla.

U premiérového trenérského angažmá ve druhé lize má nyní kvůli velmi slabé ofenzívě svého týmu asi smíšené pocity. Ale ty příjemnější, vzhledem k postavení v tabulce, musí převažovat. Varnsdorf je aktuálně šestý a jeho brankář Radek Porcar byl navíc také díky znamenité obraně vyhlášen ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE gólmanem měsíce září. Dosud má Porcar na kontě 7(!) vychytaných nul v řadě. 

Bez klasického útočníka se góly dávají špatně

Co se opačného konce sestavy týče, tam je to u Oulehlovy hráčské kohorty bída s nouzí. Útočníky jakoby ve Varnsdorfu ani nezaměstnávali. Zmiňovaných 5 zásahů za 900 minut i s nastavením nepotřebuje komentář. Rozum spíše zůstává stát nad faktem, že tato střelecká impotence týmu z nejsevernějšího místa druhé ligy přesto vynáší tak vysoké postavení. Varnsdorf a Třinec (ten má ale "krásných" 8 branek na kontě) jsou jediné týmy ve FN:L, které nedali alespoň deset gólů. "Hrajeme bez klasického útočníka, to se na útočné síle také nějak projeví. Musíme si poradit jinak. Bráníme poctivě a efektivně, směrem dopředu máme zatím problémy, kterých se musíme vyvarovat," ví čtyřiatřicetiletý novic mezi hlavními kouči.

Viktorka zatím vláčí svou káru tak tak aby nesklouzla z náspu dolů. V minulém kole konečně zabrala a připsala si po dlouhých 49 dnech druhou výhru sezony. Nebylo to ale jen tak, hráči v červenobílých pruhovaných dresech připravili spolu s pomezním rozhodčím v hlavní roli na závěr utkání s Táborskem situaci, při které se nejednomu fanouškovi zastavilo srdce. Po vedoucím gólu Rondiće v 87. minutě přišlo téměř vzápětí táborské vyrovnání, kterého bylo dosaženo z ofsajdu. Dlouhá odmlka sudích však vyvolala srdeční problémy mnoha Žižkováků v hledišti. "Tohle vítězství beru jako klíčové pro další vývoj, mohl by to být pro nás ten pomyslný zlomový bod. Teď půjde o to, potvrdit to ve Varnsdorfu a mít pak během reprezentační pauzy klid na další práci," přeje si žižkovský sportovní ředitel Michal Dyml.

Delegace:

Termín zápasu: neděle 7. 10. v 16.00 hodin, hlavní rozhodčí: Emanuel Marek, asistenti: Vít Melichar a Miloš Vitner, delegáti: Karel Bohuněk a Jan Kořínek.

Statistické porovnání

FK Varnsdorf
H2H

FK Viktoria Žižkov
6. (16) Pořadí v tabulce (body) 14. (10)
5:4 Skóre 13:20
4 - 4 - 2 Celková bilance 2 - 4 - 4
3 - 1 - 1 Bilande doma / venku 0 - 1 - 3
 R   P   V   V   V  Bilance posledních zápasů    V   P   R   P   R 
1 - Petr Heppner
Jakub Barac
Adam Ondráček
Daniel Kozma
Martin Kouřil


Nejlepší střelec


5 - Petar Musa  
HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance