Viktorku čeká v neděli těžká překážka - pardubický Taxis

12. 9. 2018   |   Martin Svoboda

Všechny neúspěchy hodit za hlavu a soustředit se na jediné - výhru v dalším utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Taková je strategie domácích před nedělním zápasem s Pardubicemi. Viktoriáni už musí zabrat, sestupová kaluž leží nepříjemně blízko.

Přesně za měsíc se jede legendární dostih Velká pardubická, jež má ve svém kurzu obávaný Taxisův příkop. Co se psychiky týče, narazí i Viktorka na překážku podobného druhu. Zápas 8. kola F:NL totiž ukáže, jestli se po reprezentační pauze tým trenéra Mikolandy oklepal z předešlých nezdarů a už nepřipustí další bodovou ztrátu, nebo bude naopak ještě hlouběji vláčen u dna tabulky. A tenhle příkop mezi úspěchem a nezdarem teď leží před ním.

"Je ostuda, kde se momentálně slavné jméno Viktorie Žižkov nachází, proto nás nic jiného než tři body s Pardubicemi nezajímají," směle velí žižkovký zadák Marek Opluštil. Prohlášení je to odvážné, ale způsob ke zdolání Východočechů jinou, než zdravě sebevědomou cestou nevede . 

Viktoria má za sebou velice špatná poslední tři kola, která začala ostrou čtyřgólovou konfrontací na hřišti Army, poté následovala jen domácí remíza s tápajícím Znojmem a v posledním kole hořká cesta ze Sokolova domů po porážce 0:1. Z těchto chmurných představení je pro Viktorii zatím garantována pouze 13. příčka se šesti vydolovanými body a skóre 7:11, hlavně díky skvělému obratu proti Zbrojovce ve 4. kole.

Perníkáři koukají na Viktorku z pěkně vysokého věžáku, jež představuje 5. místo s tradičně defenzivním, avšak výrazně aktivním, skóre 11:5. Svěřencům trenéra Krejčího se dávají góly hodně špatně a hodně málo. V minulém ročníků mělo jeho mužstvo průměr přesně jeden gól na zápas. Spolu s Třincem se pyšnilo nejméně inkasujícím týmem ve FNL. I proto jsou Východočeši na Žižkově neoblíbeným týmem. Bilance posledních deseti zápasů je sice na vlas vyrovnaná (4 - 2 - 4), ale za poslední 4 zápasy ze dvou sezon Viktoriáni dokázali vyhrát jen jednou.

Na tohle všechno se musí v žižkovské kabině zapomenou a jít do zápasu s čistou hlavou. "Nikdo ve druhé lize není něco extra, týmy nejsou až zase tolik od sebe výkonnostně vzdáleny," míní Opluštil a závěrem dodává: "Pardubice rozhodně porazit jdou a my to budeme chtít potvrdit."

Delegace:

Termín zápasu: neděle 16. 9. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Jan Jílek, asistenti: Jiří Křížek, Valter Boček, delegáti: Václav Andrejs a Oldřich Racek. 

Statistické porovnání

FK Viktoria Žižkov
H2H

FK Pardubice
13. (6) Pořadí v tabulce (body) 5. (13)
7:11 Skóre 11:5
1 - 3 - 3 Celková bilance 4 - 1 - 2
1 - 2 - 1 Bilande doma / venku 1 - 0 - 2
 P   R   P   V   R  Bilance posledních zápasů    V   P   V   V   R 
3 - Petar Musa Nejlepší střelec 5 - Michal Petráň      

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineNovobalHotel Čechie PrahaBesancon & Company