Záchrana ve F:NL vede přes první venkovní výhru. V Chrudimi musíme vyhrát

24. 5. 2019 | LK

Situace v druholigové tabulce je taková, že ani výhra v Chrudimi nemusí znamenat naši záchranu. Záležet bude na souběžně hraných utkáních Znojma ve Varnsdorfu a Táborska v Hradci Králové. Přesto nás čeká hodně těžký soupeř, a hlavně souboj o čest a první výhru na hřištích soupeře.

V minulém kole jsme doma porazili Vlašim po brankách v druhém poločase. První branku si hosté vstřelili sami, kdy dezorientovaný Mizerák poslal míč do vlastní sítě. Pět minut poté se akrobactiky nůžkami prosadil Bernardo Frizoni. Tato výhra pro nás znamenala prodloužení nadějí na záchranu. Na rozdíl jediného bodu jsme se dotáhli na Táborsko, které doma prohrálo s Baníkem Sokolov 0:1 i  Znojmo, které také doma podlehlo Vítkovicím 0:3.

Utkání s Vlašimí bylo pro naše hráče, především v prvním poločase, velmi náročné. Vlašim měla územní převahu, ze které pramenily i dvě vyložené šance, které naštěstí lapil velmi dobře chytající Soukup. Po změně stran se hra vyrovnala a i naši hráči si vytvořili šance. Hned v 51. minutě jsme šli do vedení. Rohový kop, který nezasáhl hostující brankář Řehák, ani nabíhající Opluštil, propadl před prázdnou branku, kde ho obránce hostí Mizerák uklidil do vlastní branky. Když běžela 56. minuta utkání, zahrával Jakub Urbanec přímý volný kop, který do vápna prodloužil Karel Hajný, obrana Vlašimi míč odvrátila k volnému Bernardovi Frizonimu, který míč akrobaticky nůžkami trefil mimo dosah brankáře. Do konce utkání další branka nepadla a tak jsme si připsali druhou domácí výhru 2:0 v řadě.

V sobotu nás čeká poslední utkání F:NL v sezoně 2018/2019, které může znamenat jak záchranu v soutěži, tak i sestup do ČFL. Bohužel nás celou sezonu trápili utkání na hřištích soupeře. Za celou sezonu jsme uhráli pouze bod na hřišti Prostějova. Od té doby se náš tým na hřištích soupeřů velmi trápí a buď prohrajeme po velkém boji o jednu branku, nebo se vracíme s výpraskem čtyř a více inkasovaných branek. Poslední venkovní výhra je stará takřka rok, kdy jsme 20.5.2018 vyhráli 2:1 ve Vlašimi.

S Chrudimí jsme letošní sezonu zahajovali a utkání skončilo 1:1. Gólový učet otevřel ve 4. minutě hlavičkou Imad Rondić, bohužel ve 24. minutě dostala Chrudim výhodu pokutového kopu, který proměnil Vašulín. Stejný výsledek nám v posledním kole nestačí. V Chrudimi musíme vyhrát a doufat v zaváhání Znojma a Táborska.

Delegace:

Termín zápasu: sobota 25. 5. v 15.00 hodin, hlavní rozhodčí: Emanuel Marek, asistenti: Marek Podaný a Michal Myška, delegáti: Stanislav Kaláb a Ladislav Míka.

H2H

FK Viktoria Žižkov

13. (29) Pořadí v tabulce (body) 16. (24)

8. 3. 2024

Představujeme fanouškům partnera Viktorky - Sběrné suroviny UH, s.r.o.

4. 3. 2024

Předprodej na Opavu zahájen, tu nejlepší pozvánku poslal fanouškům tým svým vítězstvím v Brně