Zápas plný ekrazitu je tady! Souboj Mikolanda - Sazima o černého Petra druhé ligy

19. 4. 2019   |   Martin Svoboda

Tenhle zápas bude žhavá třaskavina. Pro oba týmy má naprosto zásadní význam. Žižkovský kouč Sazima ho rovnou označil za utkání roku. O co jde? Viktorka vyzve FC MAS Táborsko na souboj o Černého Petra druhé ligy. Zápas na sebe poutá pozornost ještě z jiného důvodu. Táborské fotbalisty připravuje od zimy Petr Mikolanda. Trenér, pod kterým se Žižkov dostal na podzim do výsledkové krize, jenž zapříčinila ve 13. kole jeho odvolání. Střet Mikolanda - Sazima je proto velkým magnetem velikonočního druholigového víkendu.

Karty jsou rozdány následovně: FC MAS Táborsko má na 15. místě po třech prohrách v řadě stále 18 bodů a na nesestupovou příčku mu chybí 4. Viktorka díky dvěma domácím remízám snížila na souseda v tabulce ztrátu, která je nyní tříbodová. 

Ve hře je i bilance vzájemných zápasů

Zdá se, že dělba bodů by v neděli neřešila pro oba nejhorší celky F:NL vůbec nic. Nedělní mač by naopak zajistil pro vítěze důležitou bodovou porci a také velmi razantní vylepšení psychiky a sebevědomí. Ale pozor! Ve hře je další důležitý faktor - bilance vzájemných zápasů, která výhradně určuje pořadí při bodové shodě po 30. kole. Z tohoto pohledu není tedy pro Pražany ani remíza úplně nezajímavá. Rozhodně víc než pro Táborsko. Podzimní představení Jihočechů pod vysílačem totiž skončilo po velkém dramatu vítězstvím Žižkova 2:1. Pro Viktorku by se v konečném součtu lepší vzájemný zápas hodit mohl. Ale aby to nebylo jen jedno malé bezvýznamné plus letošní mizerné sezóny, musí se do její bodové kolonky "dal" začít pravidelně připisovat další body za vítězství. 

Skončí v Táboře série proher Viktorie?

„Pokud pomýšlíme na záchranu, je nutné v Táboře vyhrát," proklamuje trenér Žižkova Miloš Sazima. Zní to jednoduše, ale provedení už tak snadné pro jeho hochy být nemusí. Neznají totiž, jaké to je, venku vyhrát. Zní to tvrdě, ale jejich schopnosti jsou dlouhodobě v této činnosti na nule. Celých deset zápasů se o to na hřištích soupeřů snaží a zatím ani bod. Tohle Viktorku nejvíc sráží, tohle Pražany poslalo na poslední místo F:NL. „Všechny série jednou končí, my jsme v posledních zápasech venku po zisku bodu sahali. Jak ve Znojmě, tak v Pardubicích. Cítíme, že to konečně přijde," věří v úspěch žižkovský trenér. Viktorce však budou chybět vykartovaní Antl se Žežulkou. S týmem už začal trénovat Batioja, který kvůli zranění nestihl šest jarních zápasů.

Trenér Mikolanda: Pokud Viktorka vyhraje, bude na tom stejně špatně jako my

V táboře soupeře mají aktuální situaci o kousek lepší, rozhodně ale ne klidnou. Rozdíl tří bodů je v závěrečné fázi soutěže sakra znát, ale neznamená to bůhvíjaký přepych. Mikolandův tým má podobně jako ten Sazimův nůž na krku. A doma bude hrát pod obrovským tlakem, po třech předcházejících prohrách je pro něj nedělní výhra takřka povinná. „Zápas, pokud skončí naší výhrou, nás posune k týmům před námi a budeme je mít už na dostřel. Remíza neřeší prakticky nic, výhra Viktorky jí umožní dostat na naší úroveň, což bude znamenat, že na tom budeme oba špatně," vypočítává možnosti nadcházejícího klání táborský trenér Mikolanda.

Nedělní střetnutí dvou týmů na sestupových pozicích, které kandiduje na magnet kola, má jednoznačně existenční nádech. Výrazně napoví, kterou cestou se bude ubírat další vývoj obou celků v rámci záchranářských prací. Pro Viktorku bude o to víc závěrečný hvizd rozhodčího Nenadála znamenat, jestli se její šance konečně zvětší, anebo si zbytek soutěže už jen proživoří. 

Delegace:

Termín zápasu: neděle 21. 4. v 17.00 hodin, hlavní rozhodčí: Martin Nenadál, asistenti: Jakub Hrabovský a Ondřej Kožár, delegáti:Ludvík Urbanec a Jaroslav Melichar.

 

FC MAS Táborsko

H2H

 

FK Viktoria Žižkov

15. (18) Pořadí v tabulce (body) 16. (15)
26:40 Skóre 23:48
4 - 6 - 13 Celková bilance 3 - 6 - 14
2 - 5 - 4 Bilance doma / venku 0 - 1 - 10
 V   R   P   P   P  Bilance posledního zápasu     P   P   R   P   R 
6 - Zbyněk Musiol    Nejlepší střelec 6 – Petar Musa
FORTUNAVýchodočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinanceSEATAuto Jarov