Žižkovský kouč Mikolanda: Proti Brnu beru jen vítězství

8. 8. 2018   |   Martin Svoboda

V netradičním čase kvůli přenosu České televize odehraje Viktoria Žižkov tuto neděli na domácí půdě další zápas FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jejím soupeřem nebude nikdo menší než bývalý ligista FC Zbrojovka Brno.

Kvůli dalšímu televiznímu přenosu ze stadionu v Seifertově ulici je začátek zápasu 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY stanoven na ne zcela optimální dobu ve 13,45. Na nezájem televizních kamer si Viktoriáni rozhodně stěžovat nemohou. Už podruhé během čtyř kol vyrazí televizní štáb právě na Žižkov. "Hráči už si pomalu zvykají, že jsou pořád v televizi, bohužel se k tomu váže i tak brutálně zvolený čas, kdy je ta největší výheň," říká kriticky domácí kouč Mikolanda. 

Ke smůle domácích se netradiční čas výkopu zcela jistě podepíše i na návštěvnosti, byť soupeř je z kategorie nejatraktivnějších, které druhá liga může nabídnout.

Zbrojovka Brno je pojem. Za posledních 25 let moravský klub sestoupil jen jednou v roce 2012, avšak následující sezonu byl zase zpátky mezi elitou. Stejně tak v letošní sezoně neuvažují v Brně o ničem jiném, než o okamžitém návratu do 1. ligy. "Na Žižkov přijede hodně kvalitní soupeř nabitý skvělými hráči. Nic na tom nemění skutečnost, že se první dvě kola ve druhé lize rozkoukával, jak se taková soutěž hraje a že to je úplně něco jiného, než první liga," hodnotí nedělního soupeře žižkovský kouč a rázem sebevědomě dodává: "My ale nic jiného než tři body nebereme!"

Viktorka, která má po třech kolech a dvou domácích zápasech pouze dva body, se utkávala se Zbrojovkou v posledních dvou dekádách výhradně v první lize. Bilance je vyrovnaná, Viktoriáni porazili Moravany celkem sedmkrát, na štítě odešli o jednu porážku vícekrát, remízy se urodily ve vzájemných soubojích celkem čtyři.

I přes ne příliš vhodně nastavený čas výkopu se na Žižkově očekává velice zajímavý zápas. Ne zase tak často je v posledních letech pod vysílačem k vidění tak zvučný soupeř.

Delegace:

Termín zápasu: neděle 12. 8. ve 13.45 hodin, hlavní rozhodčí: Radek Dubravský, asistenti: Matěj Vlček a Jaroslav Poživil, delegáti: Josef Bajer a Petr Kolbaba.

Statistické porovnání


FK Viktoria Žižkov
H2H

FC Zbrojovka Brno
12. (2) Pořadí v tabulce (body) 7. (4)
2:3 Skóre 6:5
0 - 2 - 0 Celková bilance 1 - 1 - 1
 R   P   R  Bilance posledních zápasů    V   R   P 
1 - Imad Rondić
1- Marcel Čermák
Nejlepší střelec 3 - Lukáš Magera

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov