Viktorka veze z Hané pouze bod za bezgólovou remízu

4. 8. 2018   |   Martin Svoboda

Ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítala žižkovská družina na území Hané, kde po zajímavém zápase s nováčkem soutěže 1. SK Prostějov vyválčila pouze bezgólovou remízu. Viktorka si tak na první vítězství musí počkat nejdříve do dalšího domácího zápasu se Zbrojovkou Brno.

3. kolo, sobota 4. 8. 2018, 17:00

1.SK Prostějov

FK Viktoria Žižkov

0:0

Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Hock. ŽK:  Píchal, Sus  –  Stříž. Diváci: 746

1.SK Prostějov: Bréda – Schuster, Slaninka (69. Machynek), Janíček – Biolek, Žikol (59. Fládr), Sus, Píchal (60. Šteigl) – Kovařík, Koudelka, Hapal
FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Žežulka, Švejdík, Opluštil, Stříž - Podrazký, Batioja, Čermák (71. Trapanovski) - Musa, Dočekal (90. Urbanec), Rondić (45. Sintean).

Loading player...

Reportáž

Úvod utkání patřil jasně Prostějovu. Ten si vytvořil řadu šancí, třeba v páté minutě zásluhou Koudelky. Mířil však vedle, podobně jako třeba Hapal ve dvanácté minutě. Prostějovská jedenáctka byla aktivní, za poločas si připsala čtyři střelecké pokusy. Od dvacáté minuty se ale hra začala vyrovnávat. Podrazký se ze standardky dostal k velmi nebezpečnému zakončení, Bréda ale skvěle zasáhl. Na druhé straně zazlobil ve 22. minutě Hapal, avšak přestřelil.

Největší šanci měl o šest minut později Musa, míč otřel o tyč. Tato akce však také skončila nejpohlednější pasáž zápasu. Následovaly nepřesnosti na obou stranách. A až deset minut před koncem poločasu se ukázal Švejdík. I on však mířil nepřesně, konkrétně nad bránu. Poločas tak skončil bez branek, diváci se ale, dá se říci, nenudili.

Hned po změně stran mohlo být na straně Žižkova veselo. Musa ale nebyl přesný a o devět minut později ani Batioja, který neproměnil tutovku. Hodně pak hru hostí zvedlo střídání, při němž se na hřiště dostal Trapanovski. Ten okamžitě vytvořil velkou šanci, kterou si ještě několikrát zopakoval. Na druhé straně pak Koudelka nastřelil břevno.

Tempo hry následně postupně opadlo, nervozita naopak ke konci zápasu rostla – oba týmy zkrátka chtěly uspět. A málem to vyšlo Žižkovu. V 90. minutě dělal před bránou zmatky Musa. Pokud by uspěl, opakoval by se scénář z prvního zápasu Prostějova, tehdy totiž ztratili Hanáci dva body právě v poslední minutě zápasu. Tak se ovšem nestalo a týmy si nakonec rozdělily po bodu. Zaslouženě.

Video: Martin Mudr

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance