Šestnáctka po zlepšení ve druhém poločase splnila povinnost a porazila poslední Vyšehrad

9. 11. 2016 | Redakce

Mladší dorost Viktorie Žižkov byl v neděli na Vyšehradě stoprocentní. Na výhru sedmnáctky navázala i šestnáctka, která po výrazném zlepšení ve druhé půli zvítězila 4:2 a posunula se na osmé místo tabulky.

13. kolo, Česká liga dorostu B, ne 6. 11. 2016, 11:45

FC Slavoj Vyšehrad

2:4 (1:2)

Branky: 38. Trčka, 68. Landík – 32., 41. a 58. Zeman, 30. Novichikhin. Rozhodčí: Matoušek – Vojáček, Vojnovič. ŽK: Mráz. Diváci: 68.

FC Slavoj Vyšehrad:
Zvoníček - Brejcha, Hampapa, Pryshlyuk, Mráz, Landík, Škobis, Krejzl (59. Mamudov), Trčka, Kabeš (80. Beran), Kalynyak
Fischer - Boček (40. Krčil), Chroust (78. Študent), Popovič, Uhmann, Husenica (57. Balej), Novák (62. Procházka), Novichikchin (40. Šedina), Zeman (72. Janda), Šmíd (40. Blažek), Herian

Po dvou porážkách v řadě sáhl realizační tým Viktorie Žižkov U16 ke změně rozestavení, jenže systém 4-4-2 očekávaný efekt nepřinesl. Teprve po návratu k organizaci 4-2-3-1 hosté zvedli svůj výkon a díky hattricku střelecky disponovaného Tadeáše Zemana si zajistili povinné vítězství.

„Prospěly nám změny, které jsme provedli o přestávce. Pak už jsme získali převahu a zaslouženě vyhráli. Soupeř je sice na posledním místě, ale podal velmi zodpovědný výkon, takže musím klukům poděkovat,“ uvedl trenér vítězů Josef Švimberský.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U16 v neděli 13. listopadu na domácím hřišti v Horních Měcholupech proti prvnímu Kladnu (12:15).