Viktorka je na jaře stoprocentní! Votroky poslala domů s prázdnou

18. 3. 2018   |   Martin Svoboda

Tři zápasy, tři výhry, devět bodů! To je jarní forma Viktorie Žižkov. Nečekaný stoprocentní zisk svěřenců trenéra Pilného posunul tým v tabulce o notný kousek kupředu, a díky řadě neodehraných zápasů a neúplné tabulce dokonce do její první poloviny.

19. kolo, neděle 18. 3. 2018, 10:15

FK Viktoria Žižkov

FC Hradec Králové

2:0
1:0

Branky: 29. Kuchta, 56. Urbanec, Rozhodčí: Doubravský - Caletka, Novák, ŽK: Kuchta, Košťál, Podrazký – Čech, Pajer, Pázler, Diváků: 781

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Pardubský, Košťál, Švejdík, Dressler – Štípek (86. Trávníček), Podrazký, Pavlata, Batioja (75. Čermák), Urbanec – Kuchta (90. Musa).
FC Hradec Králové: Ottmar – Černý, Čech (83. Zorvan), Kvída, Urma – Martan, Janoušek (72. Súkenník), Pajer, Vlkanova – Šípek (46. Schwarz), Pázler.

Reportáž

A nechybělo málo a nehrálo by se, navzdory vyhřívanému trávníku, ani na Žižkově. Organizátorům nadělala vrásky ledová krusta, která vznikla ze silného nočního mrazu. Samotné vyhřívaní si s přírodní překážkou nedovedlo poradit, a tak musel na plochu vyjet traktůrek s drátěnou síťovačkou, s jejíž pomocí se začal postupně objevovat zelený trávník. Naštěstí se všechno v čekací době stihlo a za šestistupňového mrazu a nepříjemného větru se začalo s více jak dvacetiminutovým zpožděním.

Čekání na výkop bylo v úvodu utkání na hráčích znát, přes dvacet minut se celky jen oťukávaly ve středu pole, nezáživná hra mohla diváky spíše přimět k myšlence, jestli neměli raději zůstat doma v teple. Z uspávací partie je probrala 27. minuta. Hradecký gólman Ottmar zajel zbytečně prudce pod nohy Kuchty a rozhodčí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se stejně jako v prvním jarním zápase postavil kapitán Viktorky Podrazký, ale jeho střelu do středu brány Ottmar vyrazil před nabíhajícího Jana Kuchtu, který už mířil přesně - 1:0

Do půle se obraz hry příliš nezměnil, více ze hry měli stále domácí, kteří si vypracovali Urbancem a Podrazkým slibné šance, kdy prvně jmenovaný netrefil branku a druhý nasměroval střelu přímo do východočeského brankáře.

Ve druhé půli se očekávaný tlak Votroků ne a ne dostavit. Jeho největší hvězda a vedoucí střelec druhé ligy Jan Pázler se vůbec nepotkával s míčem, žižkovští stopeři Košťál se Švejdíkem ho téměř vymazali.

V 56. minutě fotbalistům Hradce Králové zápas pěkně zhořkl. Situace by se dala nazvat: Jak nezahrávat trestný kop před šestnáctkou soupeře. Po Košťálově taktickém doteku míče rukou, dostali Východočeši šanci z dobré pozice centrovat do vápna. Jenže výhodu neskutečně zazdili a do deseti vteřin měli míč ve své síti! Rychlý a úspěšný brejk načal precizním vybojováním míče Batioja, a pak přes Dresslera došel velice snadno nalevo k Jakubu Urbancovi, který se mohl v klidu soustředit na zakončení - 2:0

Viktorka si dál věděla se soupeřem rady, akce Votroků byly bezzubé a čitelné. Nakonec mohli Pražané zvýšit náskok na tři góly. V 87. minutě se do ideálního úniku dostal mladíček Čermák, tváří v tvář Ottmarovi se možnosti skórovat zalekl a poslal ránu vysoko nad směrem k budově odborových svazů.

Viktorka se na jaře dočkala třetí výhry v řadě a v tabulce díky dvougólové výhře přeskočila svého dnešního soupeře a je v neúplném pořadí na osmém místě.

Ohlasy

Bohuslav Pilný (trenér Viktorie Žižkov): Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme hodně agresivní, protože jsme věděli, že to bude hlavně o bojovnosti a důrazu, ale měli jsme tam i fotbalové věci. Jsme rádi, že jsme udělali takovouhle sérii tří vítězství v řadě, která nás posunula do klidného středu.

Karel Havlíček (trenér Hradce Králové): Jsme nespokojený, Viktorka vyhrála srdcem a zaslouženě. Rozhodly dvě standardní situace a větší nasazení Viktorky. Její kádr prošel obměnou, pokud se nepletu, na podzim proti nám hráli z dnešní sestavy jen čtyři hráči. Před penaltou jsem ještě na hráče křičel, aby si pohlídali při vbíhání Kuchtu, bohužel, stejně nám dal gól.

Fotogalerie

poděkování Peterovi Bartalskému Loučení Petera Bartalského Michal Pavlata a Jan Kuchta v souboji o míč Miroslav Podrazký
UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov