Viktorka svým výkonem Duklu zaskočila, přesto je z MOL Cupu vyřazena

12. 10. 2018   |   Martin Svoboda

Více než vyrovnanou partii sehráli fotbalisté Viktorie Žižkov s Duklou Praha ve 3. kole MOL Cupu. Viktoriáni překvapili tým z Julisky elastickou hrou ve středu hřiště a dobrou obranou. Dukle k postupu pomohl svými akrobatickými zákroky gólman Hruška a nakonec šťastný gól po tečované střele Frederika Bílovského.

3. kolo, pátek 12. 10. 2018, 18:00

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

0:1
0:0

Branka: 81. Bilovský. Rozhodčí: Berka – Vaňkát, Leška. ŽK: 40. Musa – 79. Ostojič. Diváci: 1121

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Stříž, Vilotič, Švejdík, Urbanec – Batioja, Žežulka – Bazal (61. Sintean), Rondič, Halgoš (80. Čermák) – Musa.
FK Dukla Praha: Hruška – Chlumecký, Ostojič, Ďurica, Miloševič - Bezpalec, Doumbia (90. Kott), Bilovský - Brandner (72. Tetour), Djuranovič (67. Bezdička), Schranz.

Loading player...

Reportáž

Dlouhou dobu se na stadionu Viktorie Žižkov nic převratného nedělo. Hrálo se hbitě, nažhavené na postup byly oba týmy stejnou měrou. Po víceméně nahodilých akcích přišel první vážný moment až ve 35. minutě, kdy se šikovný Batioja uvolnil až před brankáře Hrušku a z velké šance bylo nakonec jen nastřelené břevno. Minutu před koncem poločasu se dostal do zajímavé akce Musa, ale míč poslal nad bránu. 

Zaskočení hosté byli za poločasový výsledek 0:0 ještě rádi, Viktorka hrála sympaticky, aktivní zálohou se dostávala často k šestnáctce soupeře.

Tým z Julisky dostal o přestávce evidentně od trenéra Skuhravého v kabině slovně naloženo, což se projevilo v zápětí. V 50. minutě přišla standardní situace pro jejího exekutora Miloševiče a po zmatcích si nakonec obrana Žižkova oddechla. O čtyři minuty později přišla sporná situace, kdy brankář Hrubeš vychytal hráče Dukly, který se na něj řítil, patrně mimo pokutové území, ale po poradě s pomezním hlavní arbitr Berka rozhodl, že se porušení pravidel žižkovský gólman nedopustil. 

V těchto fázích zápasu se Dukla zlepšovala minutu od minuty. Domácí fotbalisté začali postupně také přikládat pod kotel, takže diváky čekala zajímavá koncovka zápasu. V 64. byl už Hruška v brance Dukly překonán, jenže střelu nakonec z brankové čáry zadáci hostů zneškodnili.

Chleba se na Žižkově lámal v 74. minutě, kdy domácí podruhé v zápase nastřelili konstrukci branky, tentokrát do tyče, aby o sedm minut později inkasovali nešťastný gól po vlastní teči. Autorem střely byl Frederik Bílovský - 0:1. 

V závěru si Viktorka vytvořila mírný tlak, ale na překonání pozorného Hrušky v brance Dukly recept nenašla.

Video: Martin Mudr

Ohlasy

Petr Mikolanda (trenér Viktorie Žižkov): My jsem se na Duklu připravili, protože jsme věděli, že je kombinačně velice silná. Hráči splnili na 120 %, co jsme od nich chtěli. Naše odhodlanost, hráčský charakter a vůle, ten zápas urvat, byla obrovská. Chybělo deset minut, ale vypadli jsme se vztyčenou hlavou. Přeji Dukle, aby šla v poháru co nejdál, my se soustředíme na další zápas s Jihlavou.

Roman Skuhravý (trenér Dukly Praha): Vyhráli jsme se štěstím, protože jsme nebyli lepším týmem, i když jsme většinu zápasu míč drželi. Soupeř byl na nás výborně připraven a hluboký blok nám dělal problémy. Měli jsme štěstí i kvalitu v bráně, Hruška nás při třech brejkových situacích  podržel. S blokem jsme si nevěděli rady, byla to pro nás nová situace, takhle proti nám za mého působení ještě nikdo nehrál. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, škoda, že jsme dvě šance nevyužili. Dnes to pro nás bylo šťastné vítězství, jsem za něj rád.

MŠMTMoltenSmarteoASTONPražský fotbalový svazPrahaSECOTruhlář a spol.EkotermexAli21RMFiPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Východočeská EnergiePlan B InvestmentStar Capital Finance