Viktorka se rozjela. Proti Varnsdorfu třetí výhra v řadě, třetí místo a 286 minut bez inkasovaného gólu!

25. 8. 2019   |   Martin Svoboda

Na Žižkově se po dlouhé době vydatně tleská, padají góly a hra Viktorie lahodí oku. Letní proměna týmu se ukazuje jako správná a začíná fungovat bez odkladu. Po šestém kole je na kontě svěřenců trenéra Haška už nyní o dva body více, než za celý loňský podzim - 12! Tentokrát to odnesl Varnsdorf, který neměl pod vysílačem nejmenší šanci. Viktoriáni ho hladce přehráli a potvrdili nejen předešlé vítězství z Chrudimi, ale hlavně vynikající formu pro další část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

6. kolo, neděle 25. 8. 2019, 10:15

FK Viktoria Žižkov

FK Varnsdorf

3:0
2:0

Branky: 10. Diviš, 32. Batioja, 60. Bazal. Rozhodčí: Marek – Vlasjuk, Mojžíš. ŽK: Kocourek, Micovčák (oba VDF). ČK: Micovčák (VDF). Diváci: 1328

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja (76. Petrlák), Súkenník – Urbanec (69. Cabaña), Gil, Bazal – Diviš (67. Čapek).
FK Varnsdorf: Samoel – Finěk, Lehoczki, Kubista, Heppner – Ondráček, Kocourek – Schön (46. Bláha), Breda (89. Houser), Barac – Micovčák.

Loading player...

Reportáž

Byl to zápas na jednu branku. Do vyloučení dokázali varnsdorfští ještě jakš takš vzdorovat, ale ve druhé půli byl už obraz hry jednoznačný.

Žižkov od první minuty dominoval, z jejích hráčů byla cítit síla a chuť pokračovat ve vítězném tažení. Hodně zaměstnaná obrana hostů odvracela od samého začátku jednu akci za druhou. Brankář Samoel musel kapitulovat už v 10. minutě, po Řezáčově kolmici za obranu běžel sám na bránu Jaroslav Diviš a chladnokrevnou střelou mezi gólmanovými nohami otevřel skóre - 1:0.

Varnsdorfský tým nijak na vývoj skóre nereagoval a hrál stále to samé. Málo běhal a Viktorka tím pádem definitivně ovládla střed hřiště. V dalších pokusech podruhé dostat balón za Samoelova záda se prezentoval několikrát Luis Gil. Ve 32. minutě eliminoval rychlého Diviše skluzem Kubista, aby z dalšího rychlého útoku Augusto Batioja z malého vápna zvýšil na 2:0.

Ještě před skončením prvního poločasu byli diváci svědky zkratu Erika Micovčáka. Nejprve varnsdorfský útočník simuloval pád ve vápně, zač dává i rozhodčí Marek žlutou kartou. Následně se ale zcela nepochopitelně do sudího slovně pustil a na scéně byla druhá žlutá. Hloupé Misovčákovo vyloučení tím utlumilo šance Severočechů nadobro. Do přestávky stačila ještě Viktoria Opluštilem nastřelit břevno, a po té přišla Březinova tvrdá střela, kterou Samoel kryl na roh.

Ve druhé půli se Žižkov definitivně usídlil na půli Varnsdorfu a prakticky jí celých 45 minut neopustil. Šance střídala šanci, bylo s podivem, co všechno Viktorce lítá mimo tři tyče. Abychom byli spravedliví, hodně toho zneškodnil dnes vynikající gólman hostí Miroslav Samoel. Přesně po hodině hry předvedl fotbalovou parádu Josef Bazal. K záložníkovi domácích se dostal asi 20 metrů před bránou míč, který trefil z voleje nejpřesněji, jako mohl - 3:0

Do konce zápasu už sice žádná branka nepadla, ale to neznamená, že se o to Žižkov nesnažil. I prostřídaná sestava dokázala Samoelovi zatápět, a zápas se pak dohrával ve značné a neskrývané euforii domácích.

Ohlasy

Zdeněk Hašek (trenér FK Viktoria Žižkov): První půli jsme odehráli asi nejlepší poločas pode mnou. Byli jsme ve všech činnostech lepší. Za výkon v první půli jsem strašně rád. Ukázala se tam zkušenost a vyhranost. Po gólech jsme se uklidnili a po vyloučení nebylo co řešit. To, že jsme se loni zvládli zachránit na poslední chvíli, to v té kabině je. Poskládali jsme to dobře i z nových hráčů a rychle se to chytlo. Třetí, čtvrtý zápas si to sedlo a neměníme sestavu. Dnes to byl ale náš nejlepší výkon.

David Oulehla (trenér FK Varnsdorf): Není co řešit, Viktorka b yla suverénně lepší. Jednoznačně to byla zasloužená výhra. Neměli jsme pohyb a nebyli agresivní, měli jsme slabou aktivitu. Kluci si musí uvědomit, že druhá liga je o soubojovosti a srdíčku. Do stavu 0:2 jsme věřili, že by se dala dát kontaktní branka, ale v oslabení to už nešlo. Děkujeme Mírovi Samoelovi, že nás dost podržel. Jsem hodně zklamán a naštván. To, co předvedli je na tuto úroveň hodně málo.

Fotogalerie

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha