Viktoria na hřišti Prostějova nebodovala

13. 5. 2017 | FB

Viktoria neuspěla ani na hřišti Prostějova a prohrála už čtvrtý zápas v řadě. Na hřišti sestupujících Moravanů prohrála 0:2, když duel rozhodl dvěma góly ve druhém poločase Jan Hladík.

28. kolo, Fortuna národní liga, so 13. 5. 2017, 17:00

1.SK Prostějov

2:0 (0:0)

Branky: 47. a 72. Hladík. Rozhodčí: Matějček – Ratajová, Podaný. ŽK: Skwarczek, Sus, Pančochář (PRO). Diváci: 260.

1.SK Prostějov:
Halouska – Malý, Rus, Hirsch, Sus – Hladík (90+1. Marčík), Skwarczek, Pančochář, Zapletal (60. Machynek) – Sečkář (82. Hýbl), Čtvrtníček.
Hrubeš – Hašek (66. Šandera), Opluštil, Švejdík, Hurka – Podrazký, Pavlata, Čapek (66. Telnar) – Urbanec, Dočekal, Volek (58. Jelínek).

Necelé tři stovky diváků se v úvodním dějství dočkaly čtyř šancí, po dvou na každé straně. Ze strany Viktorie zahrozili Urbanec, jehož střelu doprostřed Halouska kryl, a také Čapek, který z dorážky trefil jen břevno.

Také domácí své šance nevyužili, ovšem nemuselo je to mrzet, neboť se dočkali hned zkraje druhého poločasu. Jan Hladík se prosadil po individuální akci a Prostějov se ujal vedení 1:0.

Viktoria se poté pokusila soupeře zatlačit, ale větší šance si nevypracovala, zatímco domácí ano. Dokonce se i dočkali druhého gólu, který vstřelil rovněž Jan Hladík. Žižkov poté zahrozil prostřednictvím střel Podrazkého a Dočekala, s oběma pokusy si však Halouska poradil.

V závěru už se Viktorce utkání zdramatizovat nepodařilo, a tak prohrála ve čtvrtém utkání v řadě, tentokrát na hřišti sestupujícího Prostějova.